Asociācija uzskata, ka tādā veidā tiks veicināta topošo māmiņu laicīga stāšanās uzskaitē (līdz 12. nedēļai), kā arī agrāka ultrosonogrāfijas izmeklēšanas uzsākšana (10-12.nedēļā).
Asociācija norāda, ka uz šādu rīcību to ir pamudinājis tikko publiskotais pētījums projekta Izglābsim 100 bērnus ietvaros - tajā kā viens no būtiskiem zīdaiņu mirstības cēloņiem minēta lauku novados dzīvojošu topošu māmiņu novēlotā stāšanās uzskaitē pie dzemdniecības speciālista un ar novēlošanos uzsākti ultrosonogrāfijas izmeklējumi, kas liedz ārstiem agrīnā posmā atklāt iespējamās novirzes bērniņa attīstībā un nekavējoties rīkoties mazuļa glābšanai.
"Šonedēļ publiskotajā pētījumā atklāts, ka pastāv būtiskas atšķirības starp Rīgu un reģioniem antenatālās aprūpes uzsākšanā - ja Rīgā no visu mirušo zīdaiņu mātēm 2010.gadā antenatālā aprūpē nebija stājušās tikai 4,7%, tad, piemēram, Latgalē antentālā aprūpē nebija stājušās 28,6% no visu mirušo bērnu mātēm. Topošām māmiņām tieši lauku novados antentālās aprūpes uzsākšanu kavē apgrūtinātā iespēja no sava lauku ciemata tikt pie dzemdniecības speciālista un uz ultrosonogrāfijas izmeklējumiem tuvākajā pilsētā," pauda asociācijas prezidente Dace Matule.
Kā vienu no risinājumiem asociācija redz skolēnu autobusu izmantošanu grūtnieču nogādāšanai pie speciālista. Asociācija cer, ka pašvaldības ieklausīsies asociācijas aicinājumā un pastiprināti pievērsīsies jautājuma risināšanai par grūtnieču laicīgu un regulāru nogādāšanu līdz ārstam un ultrosonogrāfijas izmeklējumiem.