Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +3 °C
Viegls lietus
Otrdiena, 7. janvāris
Rota, Juliāns, Zigmārs, Digmārs

Vasarā bērnudārzs nestrādā – ko darīt?

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
arī mamma ar maziem bērniem
a
Reizi pa reizei nākas nobrīnīties par vecākiem, kuri klaigā, ka lūk nav nodrošināts viss. Bieži vien šie vecāki ir sašutuši par to, ka nevar dzīvot savu ierasto dzīvi kā līdz šim, tā ir jāierobežo. Atvaļinājums attiecību kopšanai kopā ar vīru bez bērna vai tikai sev var arī nesanākt, agrā celšanās no rītiem nu kļūst par nomru, apģērba pirkšana katru sezonu var nesanākt, jārēķinās ar savu plānu atcelšanu bērnu slimības dēļ un tad vēl jāierēķina tīrīt, mazgāt, kārtot un kārtot un ēst gatavot utt. Cien. mammas un tēti, bērns nav rotaļlieta, tā ir milzu atbildība un pienākumi, pienākumi, pienākumi... Tas nāk komplektā.
ika
i
maksimāli daudz internātskolu nedēļas bērnu darzu uttt un brīnamies pae to ka jūk ,brūk gimenes kur to mācīties!
Lolita
L
Esmu triju bērnu mamma - vecākie bērni b./d apmeklēja pag gs 80desmitajos gados, jaunākā pēc 2000. gada. Pirmsskolas iestādēs tad un tagad noteikumi ir identiski - viens mēnesis brīvs. Vecāki - tagad rodas sajūta, ka visi bērni ir tikai izglītības iestāžu pienākums, bet kur paliek vecāki un ģimenes pienākumi. Tad jau atgriezīsimies Hruščova laikos - diennakts b./d, internātskolas, pionieru nometnes, sabiedriskās ēdināšanas iestādes, guļamrajoni. Vecāki - jo vairāk būsim kopā ar saviem bērniem, jo vairāk viņi sapratīs ģimeniskumu un kā pozitīvais modelis tas tiks nodots no paaudzes paaudzē.
anna
a
ne visi var paņemt atvaļinājumu vasarā un ne visiem ir lauki, kur bērnus aizvest. Diemžēl, ja jāstrādā par tik mazu algu ( kuru krīzē ta noņēma, tik ir aizmirsuši atdot atpakaļ) tad nekādas aukles un nometnes neatliek. Un nevajag bļaut par vecāku atbildību - es par saviem bērniem atbildu, ne es to algu nogriezu sev:( protams, ka var aiziet no darba un visu vasaru būt kopā ar bērniem, bet kurš mūs baros?
  • 2
  • 0
vikija
v
Varbūt Pedagoģijas un psihol.fakultāte varētu organizēt studentu praksi vasarā tieši bērnudārzā. Gan prakse būtu, gan ļoti reāla lietderība.
mamma
m
Mums kopš bērnu ienākšanas ģimenē nav bijusi situācija, kad man ar vīru būtu bijis atvaļinājums kopā, jo nav vecmāmiņu, pie kā bērnus aizsūtīt. Atvaļinājumus ņemam viens aiz otra. Vienu mēnesi kaut kā esam nokārtojuši pa nedēļai aizsūtot pie radu tantēm uz laukiem, bērnu dārzā vienmēr izmantojām iespēju sūtīt bērnus vasaras grupiņā. Tikai tagad, kad bērniem ir 11 un 13 gadi, viņi ir tik pieauguši un patstāvīgi, ka mājās var palikt kādu laiku arī vieni, piemēram, uz nedēļu. Sākot iet skolā, bērnus aktīvi sūtām uz vasaras nometnēm un neceļojam uz siltām zemēm. Ko citu darīt? Esam samierinājušies ar šo situāciju, jo nav jau izvēles. Priecājamies, ka bērni aug lielāki, kļūst patstāvīgāki un vairs neprasa tik daudz rūpju. Ceram, ka mūsu ieguldītais laiks un darbs dos augļus spurainajā pusaudža vecumā.
Agate
A
visvairāk jau bērnam gribas vasarā būt kopā ar vecākiem, un tad nekas cits neatliek, kā plānot atvaļinājumus nevis kopā, bet pēc kārtas abiem vecākiem. tad atkal nesanāk kopīgi kaut kur aizbraukt.... tikai sestd., svētdienā. 1 nedēļa dienas nometne 75 ls. 1 nedēļa ok, bet ja vairāk.... dārgi sanāk. pārējās nedēļas pie vecvecākiem, kas attāluma uc iemeslu dēļ arī nav vienkārši.
vikija
v
Esmu kolotāja un vasarā vienu mēnesi labprāt pieskatītu 1-2 bērnus. Savi bērni jau izauguši, mazbērnu vēl nav. Ir plašs dārzs pilsētas centrā. Bet vietējā aqvīzītē neviens nav licis šādu sludinājumu, ka meklē aukli. (Starp citu, skolotāja kā aukle , manuprāt, ir forši. Es no sirds spēlētos ar maziem bērniem...)
3bērnu mamma
3
ļoti bieži viss atduras pret cenu, jo, ja man ir 3 sākumskolas vecuma bērni, tad domāju, ka pieskatītājs/aukle/skolotāja vēlēsies saņemt vismaz 200-300 latus mēnesī un tad ir jautājums, vai ģimenei ir šādi līdzekļi? ....risinājums- 1. risinājums-bērnudārziem jāstrādā visu vasaru un personālam jādodas atvaļinājumos pamīšus- izdevumi gulstas uz pašvaldības/valdības pleciem, jo šajā laikā vecāki strādā un maksā IIN! 2.risinājums- pie skolām vasaras mēnešos jābūt piedāvājumam vasaras dienas nometnēm par simbolisku cenu, lai bērni būtu nodarbināti, pieskatīti un vecāki bez stresa varētu strādāt Vasaras apmeklētājus varētu prognozēt jau janvāra/februāra mēnešos savlaicīgi aptaujājot vecākus! izdevumi jāsedz pašvaldībai un/vai solidāri valstij. 3risinājums- IIN deklarācijas attaisnotajos izdevumos tiek atļauts ielikt čekus par vasaras nometnēm, tādējādi atbalstot tos vecākus, kuri maksā nodokļus! Pēc būtības, atstajot mājās vienu un pat vairākus bērnus vecāki pārkāpj likumu un, ja kāds painformēs policiju par bērniem, kuri vieni ir mājās, pret vecākiem tiks ierosināta lieta....Secinājums- likums ir pieņemts, bet realitātē to pārkāpj ļoti daudz vecāku, jo citas izejas vnk nav. Nedomāju, ka ir daudz tādu darba devēju, ka pieļauj bērna/bērnu atrašanos darba vietā darba laikā....un nevajag kliegt, ka nav naudas- ja valsts deklarē demogrāfiju kā savu prioritati, tad lai domā, kā to atbalstīt, jo vēljoprojām man nav skaidrs, kāpēc tik daudzus gadus nav ieviests bezbērnu nodoklis.....!
  • 1
  • 0
Agate
A
tā pati problēma ar jaunākā skolas vecuma bērniem, arī 8 gadīgu vienu nevar atstāt visu dienu, visu vasaru. ne visiem omes var pieskatīt...
Pēteris
P
Kad mans puika gāja parastajā dāziņā, tas jūlijā taisījās ciet un bērnus pieņēma blakus esošais. Pēc tam pārgājām uz speciālo - tas aiztaisījās uzreiz pēc jāņiem un tad brīvlaiks līdz septembrim. Risinājums nedēļa pēc jāņiem bērns līdzi vecākiem uz darbu, pēc tam atvaļinājums uz maiņām. Ģimene vasarā nesatiekas vienotā atvaļinājumā. Domāju, tas varētu labs biznesa veids - dienests kas pieskata bērnus vasarās, brīvlaikos un pēc skolas izņem un pieskata līdz 18:00. Pagarinātā grupa skolā tikai līdz 16:00 un arī kā kurā skolā. Mans puika šogad ies skolā un tad vēl papildus 2 mēnešiem būs arī skolas brīvdienas. Neko darīt, mācīsies mājās patstāvību no 1. klases.
50-gadnieks
5
Nezin kāpēc pirms 45 gadiem bērnudārzi varēja strādāt visu vasaru, bet tagad vairs ne... "Manā laikā" izlaidums bērnudārzā notika augusta beigās. Vēlāk izlaidumu pārcēla laikam uz maija beigām, un tomēr dārziņš turpināja vasarā darboties - faktiski nepārtraukti 12 mēnešus gadā. Bija atsevišķi bērni, kurus vasarā izņēma un veda uz laukiem, bet viņu nebija daudz. Audzinātājas atvaļinājumā gāja, bet ne jau visas reizē.
cece
c
nedaudz pārzinu šo jomu un situāciju. Viss atdurās pret naudas trūkumu. B/D uzturpašvaldības, nevis valsts. Pirmsskolas skolotāju darbu apmaksā pārsvarā pašvalsības(izņemot 5 un 6 gadīgo bērnu izglītošanu). bet nauda aizvietošanai!!!! nav paredzēta. Aizvietošana ir vasarās, kad pedagi iet atvaļinājumos un aizvietošana nepieciešama arī tad, ja kolēģis saslimis. kas paliks pie bērniem? - auklīte bez izglītības ar 25 bērniem. piestrādāt neviens negrib, jo par to pašu aizvietošanas slodzi saņem, ja nemaldos 50% no pamata algas(alga 280 Ls uz papīra). Kādreiz vasarās ļāva strādāt vidusskolniecēm... bet tagad naudas taupīšanas nolūkos nav ne telpu, ne audzinātāju. Gudrās valstīs izglītības sistēmu vispirms sāk nosrošināt no PAMATIEM. Visvērtīgākie kadri tiek aicināti tieši uz pirsskolas izglītības iestādēm(Kanāda, Japāna). Mums - viss otrādi. Māju jau arī būvē no pamatiem, nevis no jumta.... Vecākiem pašiem jārosina izeja no situācijām - cik vērtīgus pedagogus mums vajag ,un kur vasarā atstāt mazos bērnus, ja pašiem jāstrādā. Tāda ir situācija mūsu valstī
  • 0
  • 0
Lolita
L
Ja visi pedagogi aizietu reizē atvaļinājumā tad b./d būtu slēgts 8ņas nedēļas.
  • 0
  • 0

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Neatdot par sviestmaizi

Šis gads var būt izšķirošs nacionālās lidsabiedrības pastāvēšanai.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas