Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

ASV aicina ANO atbalstīt vienošanos ar talibiem

ASV aicinājušas ANO Drošības padomi atbalstīt Vašingtonas vienošanos ar talibiem, kas iecerēta miera panākšanai Afganistānā, pavēstīja diplomāti.

29.februārī ar talibiem panāktās vienošanās ietvaros ASV jau sākušas karavīru izvešanu no Afganistānas.

Lūgums ANO Drošības padomei izteikts pēc smagām sarunām, kas ilgušas nedēļu, pirmdien sacīja diplomāti.

Ķīna pieprasījusi, lai rezolūcijā, kas jau tikusi pārskatīta trīs reizes, tiktu pieminēta "reģionālā sadarbība", apliecināja avoti.

Rezolūcija sagatavota laikā, kad Afganistānā pieredzētas vairākas institucionālas krīzes, cita starpā pirmdien prezidenta amata zvērestu nodeva gan līdzšinējais valsts galva Ašrafs Gani, kas atbilstoši oficiālajiem rezultātiem uzvarējis vēlēšanās, gan viņa sāncensis Abdulla Abdulla, kas arī apgalvo, ka ir uzvarējis vēlēšanās.

Drošības padome aicina "Afganistānas Islāma Republikas valdību sekmēt miera procesu, cita starpā arī piedaloties sarunās Afganistānas pušu starpā ar plašu un ietverošu sarunu komandu, kas būtu izveidota no Afganistānas politiskajiem un pilsoniskās sabiedrības līderiem, arī sievietēm", teikts rezolūcijas projektā.

ASV lūgums, lai ANO Drošības padome atbalsta vienošanos ar talibiem, šajā forumā ir reti pieredzēts solis attiecībā uz vienošanos, ko kādas ārvalsts valdība noslēgusi ar nemiernieku organizāciju, norādīja diplomāti.

Diplomāti arī bijuši pārsteigti, ka līgumā ir iekļauti divi slepeni pielikumi par cīņu pret terorismu, kas padomes locekļiem ir jāapstiprina, pat nezinot, kas tajos teikts. Viens diplomāts to raksturoja kā kaut ko neticamu.

Krievijas nostāja attiecībā uz rezolūciju ir neskaidra.

Maskava vēl piektdien ļāva noprast, ka tā pret dokumentu varētu iebilst, ņemot vērā, ka ASV noraidīja paziņojumu, ar kuru atbalstīta Krievijas un Sīrijas vienošanās par pamieru Sīrijā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pazudušais Seulas mērs atrasts miris(4)

Pazudis Dienvidkorejas galvaspilsētas Seulas mērs Paks Vonsuns, kurš vēlāk atrasts miris, atsaucoties uz policiju, vēsta ziņu aģentūra Yonhap.

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits