Vēl 2011. gada decembrī, dažas nedēļas pēc aviācijas trieciena, amerikāņu puse nonāca pie slēdziena, ka incidentā pie robežas ar Afganistānu ir vainīgas abas valstis. Pie tam tika uzsvērts, ka pakistānieši pirmie atklājuši uguni no diviem robežpunktiem, kas nebija norādīti rietumu koalīcijas spēku rīcībā esošajās kartēs.
Pakistāna gan kategoriski noraidīja amerikāņu komisijas secinājumus un pieprasīja to pārskatīšanu. Tomēr ASV veikta atkārtota izmeklēšana apstiprināja, ka NATO kareivji atklājuši uguni pašaizsardzības nolūkos, bet turpmākā sadursme bijusi „līdzjūtību izraisoša sajukuma” rezultāts.
„Mēs neesam atraduši nekādas noziedzīgas nolaidības pazīmes incidentā iesaistīto personu darbībās,” izdevumam uz anonimitātes nosacījumiem paziņojis augstu stāvošs ierēdnis, jo izmeklēšanas rezultāti vēl nav publiskoti.
Paredzams, ka amerikāņu secinājumu publiskošana Islāmabadā tiks uztverta galēji negatīvi. Pēc 2011. gada 26. novembra, kad NATO aviācija bombardēja Pakistānas armijas kontrolposteni, praktiski ir pārtraukta abu valstu sadarbība cīņā ar starptautisko terorismu. Tomēr ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija pēdējā laikā veltījusi virkni pūliņu pilnvērtīgu diplomātisko attiecību atjaunošanai. Otrdien, 27.martā, B. Obama samitā Seulā apspriedīs starptautiskās drošības jautājumus ar Pakistānas premjeru Jusufu Rezu Gilani. Plānots, ka šī tikšanās kļūs par pašu nopietnāko divpusējo attiecību atjaunošanas pazīmi pēdējo mēnešu laikā, teikts publikācijā.