Informācija par šajā dienā gaidāmo UARS ienākšanu atmosfērā presē parādījās vēl 2011. gada septembra sākumā, kad kļuva zināms, ka aparāts tuvākajā laikā atstās orbītu. Aprēķini arī liecina, ka vairāki pavadoņa fragmenti (kopumā 26 gabali ar summāro masu 532 kilogrami) var sasniegt planētas virsmu. Pats lielākais no tiem ir aparāta karkass ar masu 150 kilogrami. Bez tam joprojām nav zināms, kur tieši nokritīs aparāts, bet kā viena no iespējamajām teritorijām tiek minēta Ziemeļeiropa.
Jāpiebilst, ka 7. septembrī NASA sarīkoja preses konferenci, kuras laikā tika paziņots, ka varbūtība, ka UARS nokrišanas brīdī varētu kādam trāpīt, ir 1 pret 3200. Pie tam, saskaņā ar ASV valdības klasifikāciju, aparāts nav atzīts par bīstamu.
Pavadonis UARS tika palaists 1991. gada 12. septembrī no daudzkārt izmantojamā kosmosa kuģa Discovery. Atmosfēras izpētei paredzēta aparāta masa ir 6,5 tonnas. 2005. gadā NASA atteicās no pavadoņa tālākas ekspluatācijas un 2010. gada decembrī pazemināja UARS orbītu, lai samazinātu pavadoņa atrašanās kosmosā laiku.