EPA paziņojumā teikts, ka paralēli automašīnām ar divu litru dīzeļdzinējiem, kam atklāta šāda krāpšanās, šī programmatūra konstatēta arī automašīnās ar trīs litru dīzeļdzinējiem.
Volkswagen noliedzis šo informāciju.
"Volkswagen uzsver, ka V6 trīs litru dīzeļdzinējiem nav uzstādīta programmatūra, kas nepareizi modificētu atgāzu testus," pausts kompānijas paziņojumā.
Gadījumā, jā krāpšanās ar kaitīgo izmešu daudzumu skartu trīslitru dīzeļmotorus, skandāls attiektos arī uz tādiem spēkratiem kā 2014.gadā ražoti Volkswagen Touareg, 2015.gadā ražoti Porsche Cayenne, kā arī Audi A6 Quattro, Audi A7 Quattro un Audi Q5.
Jau vēstīts, ka Volkswagen septembra beigās izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrētu dīzeļdzinēju tipu, kuriem uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.
Šī programmatūra ieslēdz izmešu kontroli, kad tā konstatē, ka automašīnai tiek veiktas pārbaudes. Kontrole tiek izslēgta, kad automašīna piedalās satiksmē, tādējādi ļaujot tai radīt palielinātu izmešu apjomu.
Prokuratūras vairākās pasaules valstīs jau sākušas izmeklēšanu pret Volkswagen, kam ASV vien var tikt piemērots naudassods vairāk nekā 18 miljardu dolāru apmērā.
Papildināts virsraksts un pievienotas 3. līdz 5.rindkopas