Iepriekš Vašingtonas pārstāvji bija teikuši, ka imunitātes piešķiršana amerikāņu karavīriem ir galvenais nosacījums, lai panāktu vienošanos par ASV karavīru palikšanu Irākā apmācību misijas ietvaros pēc 2011.gada beigu termiņa.
Pēc divas stundas ilgušajām sarunām ar Irākas prezidentu Džalalu Talabani valsts lielāko politisko bloku pārstāvji apliecināja - viņi "vienojušies, ka ir nepieciešams apmācīt Irākas armiju" un ar steigu iegādāties militāro ekipējumu.
Tomēr "līderi vienojās, ka apmācītājiem piešķirt tiesisko imunitāti nav nepieciešams", sacīja valdības preses pārstāvis Ali ad Dabags. "Mācībām jānotiek irākiešu bāzēs, un tās ir jāorganizē tā, lai irākiešu karavīri būtu profesionāli."
"Šiem bruņotajiem spēkiem jāspēj novērst iekšējos un ārējos draudus Irākas drošībai, nosargāt tās teritorijas integritāti, ūdeņus un gaisa telpu, kā arī tās konstitucionālo demokrātiju," norādīja amatpersona.
ASV un Irākas amatpersonas ir vienisprātis, ka irākiešu spēki pamatā spēj garantēt iekšējo drošību, tomēr tie nespēj nespēj aizsargāt valsts robežas, jūras ūdeņus un gaisa telpu.
Atbilstoši 2008.gadā noslēgtajam drošības paktam visiem ASV karavīriem jāpamet Irāka līdz gada beigām.
Tostarp Irākas politiķi 3.augustā paziņoja, ka sāks sarunas ar Vašingtonu par to, lai ASV karavīri paliktu Irākā arī turpmāk vietējo drošības spēku apmācību misijas ietvaros.
Patlaban Irākā vēl ir 43 500 ASV karavīri, un viņiem visiem līdz gada beigām Irāka būs jāpamet, ja netiks panākta vienošanās par amerikāņu karavīru palikšanu pēc šī beigu datuma.