Obama Makgurku raksturoja kā "vienu no visuzticamākajiem padomniekiem par Irāku".
No kampaņas koordinatora amata aiziet ģenerālis Džons Allens, kuram bija svarīga loma saturēt kopā 65 dažādo valstu koalīciju, kas apņēmusies atkarot Islāma valsts sagrābtās teritorijas.
Koalīcijai reizēm klājies grūti, Vašingtonai nevēloties krasi palielināt savu iesaistīšanos kampaņā, bet svarīgākajām valstīm par galvenajiem izvirzot atšķirīgus mērķus.
Uzdevums kļuvis vēl sarežģītāks, Krievijai un Irānai iesaistoties Sīrijā, lai atbalstītu prezidentu Bašaru al Asadu un Krievijai veicot uzlidojumus atsevišķu koalīcijas valstu atbalstītiem nemiernieku grupējumiem.
Pašlaik nav skaidrs, vai Makgurka iecelšana liecina par politikas maiņu, kas pēc kritiķu teiktā, pēdējos mēnešos bijusi blāva.
Obamas administrācija mēneša sākumā pārtrauca Pentagona 500 miljonu dolāru programmu Sīrijas mēreno nemiernieku apmācīšanai un apbruņošanai. Programmas mērķis bija pirmā gada laikā sagatavot 5400 kaujinieku un nākamo trīs gadu laikā 15 000. Tomēr jau pirmie mēģinājumi bija neveiksmīgi. Daudzi no pirmajiem sagatavotajiem kaujiniekiem Sīrijā tika sakauti vai pārbēga radikālo grupējumu pusē.
Islāma valsts ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur "kalifātu" un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.
Grupējumam lojalitāti apliecinājuši arī radikāļu bruņotie formējumi Lībijā un Ēģiptē.