Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +10 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 29. marts
Agija, Aldonis

WhatsApp cīnīsies pret viltus ziņām, nosakot būtiskus ierobežojumus

Soctīklu gigantam Facebook piederošā ātrās ziņapmaiņas vietne WhatsApp noteikusi ierobežojumus, kas Indijā izmēģinājuma kārtā ir spēkā jau pusgadu. Proti, lietotāji vairs nevarēs identisku ziņu pārsūtīt citiem kontiem vairāk nekā piecas reizes, raksta BBC.

Līdz šim lietotāji, ja neskaita lietotājus Indijā, vienu ziņojumu varēja pārsūtīt 20 reižu. Par jaunumiem paziņots tehnoloģiju konferencē Džakartā, Indonēzijā - valstī, kur aprīlī notiks vispārējās vēlēšanas.

WhatsApp pārstāvji raidorganizācijai BBC skaidroja, ka lēmums šo politiku ieviest globālā mērogā pieņemts, analizējot Indijas pilotprojekta rezultātus. "Šis solis palīdzēs WhatsApp saglabāt tā pamatideju - nodrošināt privātu saziņu ar tuviem cilvēkiem," pauda kompānijas pārstāvji, solot turpināt ieklausīties lietotāju atsauksmēs un nākt klajā ar jauniem veidiem, kā kontrolēt saturu, kas tiek ļoti strauji pavairots un izplatīts.

Ņemot vērā, ka vienā WhatsApp grupā var pievienot 256 lietotājus, nu teorētiski vienu un to pašu ziņojumu pārsūtīt var nevis vairs 5120 cilvēkiem, bet 1280. Tiesa, tas neizslēdz visai ticamo scenāriju, ka vismaz daži no ziņojuma saņēmējiem paši to "padod tālāk" piecas reizes saviem kontaktiem vai kontaktu grupām, tādējādi vienveidīgas informācijas izplatība WhatsApp platformā ar šo soli vien, visticamāk, nekur nepazudīs.

Tiesa, kamēr Facebook nupat paziņoja, ka slēdz vairākus simtus lapu un kontu, kas bijuši saistīti ar Krievijas propagandas mediju Sputnik un darbojušies Baltijas valstīs, Centrālajā un Austrumeiropā, Kaukāzā un Vidusāzijā, kā arī piesaistījuši faktu pārbaudītājus no Lielbritānijas, kas uzraudzīs un attiecīgi marķēs aizdomīgu vai nepatiesu saturu, WhatsApp šāda satura monitorēšana nav iespējama. Proti, WhatsApp izmanto tā dēvēto end-to-end encryption, kas nozīmē, ka lietotāju saziņu neredz pat pats pakalpojuma sniedzējs, proti, WhatsApp.

Tomēr, piemēram, Indijas plašsaziņas līdzekļi pērn ziņoja, ka valdība apsverot iespēju ar likumu uzlikt Facebook par pienākumu uzraudzīt "nelikumīga satura" izplatību arī kriptētajā WhatsApp, kas attiecīgi rada dilemmu - kā atrisināt lietotājiem doto solījumu par viņu saziņas absolūtu privātumu un konkrētu valstu varasiestāžu vēlmi "ielūkoties" savu pilsoņu WhatsApp saziņā.

Top komentāri

TrollisJT
T
Gribas epidēmiju var ierobežot šādi - cilvēku pulcēšanās vietās jānostāda darbinieki, kuri sit vienu pret otru divus āmurus... tak noteikti kādi gripas vīrusi patrāpīsies starp tiem āmuriem! Muļķība ? Bet, vai "cīņa" pret viltus ziņām ir gudrība?
Irlielāmērāticams > Vārds
I
ka milzīgā klaigāšana patiesībā darbojas kā pretinieka propagandas centienu REKLĀMA. Es zinu cilvēku, kurš Krievijas ziņas neskatījās nemaz, bet sāka to darīt pēc tam, kad Rinkēvičs lielījās, ka esot staigājis pa Kijevas ielām un nevienu fašistu tur neesot redzējis.
Vārds
V
Ja jāizvēlas vai lasīt debilo tvnet vai sputnik, tad es uzreiz izvēlētos Sputnik un lasītu, ko Latvijas propagandas mediji negrib, lai mēs lasītu.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits