"Šī alternatīvā scenārija noteicošā pazīmē ir tāda, ka bankas piedzīvo bankrotu," teikts Deloitte-Access Economics paziņojumā. "Tas 2012.gadā varētu nebūt tik traumatisks kā 2008.-2009.gada finanšu krīzes laikā, taču pastāv iespējas, ka pasaules politiskā reakcija arī šoreiz nebūs pietiekami laba - valdības šobrīd ir pārlieku noraizējušās par parādsaistībām un deficītiem, lai izstrādātu atbildes pasākumus jaunai krīzei, kamēr liela daļa Centrālo banku jau samazinājušas procentu likmes līdz rekordzemiem līmeņiem." "Munīciju skapis izskatās slēgts vai tukšs," piebilst eksperti.
Eiro liktenis ir "galvenais nezināmais", pastāvot iespējamībai, ka viena vai vairākas valstis varētu izstāties vai tikt piespiestas pamest vienotās valūtas savienību, radot ārkārtīgi lielu spiedienu uz finanšu institūcijām.
Pagaidām Eiropas Centrālā banka šķiet spēj noturēt "tirgus vilku no valstu parādsaistību durvīm," taču reģions virzas uz recesiju, budžeta samazināšanas pasākumiem ietekmējot ASV izaugsmes cerības, kā arī Ķīnas un Indijas ekonomikas pieauguma tempu, vēsta Deloitte-Access Economics.
Ekspertu grupa arī brīdināja par paļaušanos uz Ķīnu kā glābēju, jo Pekinas budžeta pozīcija ir nedrošāka nekā šķiet, bet inflācija un nekustamo īpašumu cenas valstī joprojām saglabājas samērā augstas.