Viņš arī pieļāva, ka Čehija varētu uzlikt veto dalībai minētajā līgumā, kas prasa, lai ES valstis ievēro budžeta disciplīnu un paredz soda sankcijas par tās pārkāpšanu. Līguma parakstīšana būtu "acīmredzami nesaprātīgs" lēmums, viedokli pauda Klauss, kurš pazīstams ar savu eiroskeptisko nostāju.
Čehijas premjera Petra Nečasa valdība nedēļas vidū paziņoja, ka apsver iespēju rīkot referendumu par ES fiskālās disciplīnas līgumu.
Piektdien kļuva zināms, ka atbilstoši jaunākajam līguma projektam, kas ir stingrāks nekā sākotnējais variants, Eiropas Kopienu tiesa varēs finansiāli sodīt ES valstis, kuras savā konstitūcijā neiekļauj nosacījumu par līdzsvarotu budžetu. Projekts, kas nonācis aģentūras AFP rīcībā, noteic, ka soda apmērs varēs sasniegt līdz pat 0,1% no valsts iekšzemes kopprodukta (IKP). Valstīm, kas parakstīs fiskālās disciplīnas līgumu, gada laikā savā konstitūcijā būs jāiekļauj norma, kas paredz, ka budžeta deficīts nedrīkst pārsniegt 0,5% no IKP. Ja šie griesti tiks pārsniegti, pret pārkāpējvalsti automātiski tiks ieviesti korektīvi pasākumi, liecina līguma projekts.
Eiro zonā neietilpstošās ES valstis ir paziņojušas, ka pirms starpvaldību līguma parakstīšanas konsultēsies ar saviem parlamentiem. Kad Lielbritānija atteicās piedalīties budžeta disciplīnas līgumā, Eiropas Savienībā ir padziļinājušās domstarpības par nepieciešamību parakstīt šo dokumentu.