Autortiesību aizstāvji uzsver, ka lielākā daļa vainīgo ir vecumā no 14—24 gadiem, tāpēc svarīgi cīņā iesaistīt viņu vecākus. «Pusaudžu vecāki ir lielākā mūzikas industrijas cerība,» laikrakstam _The Daily Telegraph_ sacīja socioloģisko pētījumu uzņēmuma _Jupiter Research_ pārstāvis Marks Maligans. «Vai nu viņi līdz šim nezināja, kas notiek, un tiks šokēti, vai arī līdz šim to ignorēja un nu sapratīs, ka kaut kas ir jādara.»
Tuvākajā laikā valdība paredzējusi papildināt plānu ar nopietnākām sankcijām. Kā reālākā tiek minēta Francijā apspriestā «trīs brīdinājumu» metode. Saskaņā ar to, ja noteikumus pārkāpošie lietotāji arī pēc trīskāršas brīdināšanas nepārtrauks pretlikumīgās nodarbes, viņi tiks atslēgti no tīmekļa. Pret to gan iebilst vairāki interneta pakalpojumu sniedzēji, vēsta The Times. Tā vietā viņi piedāvā palielināt vaininieku rēķinu vai samazināt viņu interneta ātrumu.
Lai notvertu likumpārkāpējus, Lielbritānijas ierakstu industrijas uzraugi plāno pieslēgties vienādranga (peer-to-peer) un nelegālās mūzikas lejupielādes mājaslapām un pārbaudīt lietotāju IP adreses. Ja tās piederēs britu lietotājiem, informācija tiks nodota atbildīgajiem interneta pakalpojumu sniedzējiem, raksta Reuters. Saskaņā ar oficiālajiem datiem, ar nelegālo failapmaiņu Lielbritānijā nodarbojas aptuveni seši miljoni iedzīvotāju, kas mūzikas industrijai nākamajos piecos gados radīs miljardu mārciņu lielus zaudējumus.