Lietu, kas ierosināta par Juna 3.decembra lēmumu izsludināt karastāvokli, izmeklē Augsta ranga amatpersonu korupcijas izmeklēšanas birojs (CIO).
CIO pirmdien pieprasīja orderi atstādinātā prezidenta aizturēšanai un kratīšanai viņa birojā, jo Juns ignorēja trīs pavēstes un nav ieradies uz nopratināšanu.
Juns ir pirmais vēl formāli amatā esošais prezidents, kuram draud aizturēšana.
Kad viņš tiks aizturēts, CIO būs 48 stundas, lai izlemtu, vai pieprasīt orderi aizturēšanai uz ilgāku laiku, vai arī Junu atbrīvot.
Tomēr Prezidenta drošības dienests, atsaucoties uz drošības apsvērumiem, liedzis izmeklētājiem piekļuvi prezidenta kancelejai un viņa oficiālai rezidencei, lai tie varētu veikt tur kratīšanu.
Kā ziņots, Juns 3.decembrī izsludināja karastāvokli, bet jau nākamajā rītā to atcēla, jo visi klātesošie Nacionālās sapulces deputāti to pieprasīja.
Juns karastāvokļa izsludināšanu pamatoja ar nepieciešamību aizsargātu valsti no "komunistiskajiem spēkiem". Taču viņa rīcību nosodīja gan opozīcija, gan pozīcija.
Kopš Dienvidkorejas pārejas uz demokrātiju astoņdesmito gadu beigās tā bija pirmā reize, kad valsts prezidents izsludina karastāvokli.
Reaģējot uz karastāvokļa izsludināšanu, opozīcijas partijas iesniedza priekšlikumu par prezidenta impīčmentu, ko 14.decembrī atbalstīja 204 no 300 parlamenta deputātiem.
Tagad 180 dienu laikā parlamenta lēmumu jāizvērtē Konstitucionālajai tiesai.
Divas nedēļas vēlāk parlaments nobalsoja arī par prezidenta pienākumu izpildītāja Hana Duksu impīčmentu.
Tagad prezidenta un premjere pienākumu izpildīšana uzticēta viņa vietniekam Čve Sanmokam.