Viņš norāda, ka iepriekšējā valdība mācējusi Gurzijā pārkāpt cilvēktiesības, kaut faktiski cilvēktiesību Gruzijā nebija. Taču Eiropā un Amerikā radīts iespaids, ka Gruzija ir gluži vai demokrātijas centrs.
"Beidzamajā laikā viņi kļuva pavisam nekaunīgi, apgalvojot, ka pie mums demokrātijas ir vairāk pat kā Eiropā. Lielījās, ka eiropieši stāv rindā, lai varētu iegādāties mūsu reformas. Tas bija galvenais iemesls, ka deviņu gadu laikā viņi izveidoja sistēmu, pilnībā monopolizējot medijus, kontrolēja visu biznesu. Saprotams, nauda viņiem bija," norāda B.Ivanišvili.
"Cietumi bija pārpildīti, bet tagad mēs 60 procentus atbrīvojām no cietumiem, pat 70, kopš esam pie varas. Bija ļoti daudz politisko ieslodzīto. Tas tika darīts, lai visi saprastu, ka jebkuru var ielikt cietumā. Lai baidītos. Savukārt 300 tūkstoši cilvēku bija notiesāti nosacīti, jo cietumā nebija vietas. 300 tūkstoši no 3,5 miljoniem valsts iedzīvotāju, saprotat, cik tas ir liels skaitlis! Tātad - valsts iekšienē maksimāls spiediens pret saviem iedzīvotājiem, bet Eiropā - lērums draugu, tur tērēja milzu summas dažādiem reklāmas pasākumiem. Mēs nodevām lietu prokuratūrā - beidzamo trīs gadu laikā apmēram 50 miljoni šādi izkrāpti no valsts," situāciju iepriekšējās valdības laikā raksturo tagadējais Gruzijas premjers.
"Eiropa, tāpat Amerika, bija radusi uzskatīt, ka Saakašvili ir lielākais demokrāts. Draugi Eiropā un ASV domāja, ka Gruzija attīstās demokrātiski, bet tad atnāca jauna valdība un prasīja atbildību no vecās. Un radās daudz jautājumu, tajā skaitā latviešiem. Viņi taču nevar zināt tik daudz, cik zināms Gruzijas iedzīvotājiem," atzīst B.Ivanišvili.
Pilnu interviju lasiet 11.septembra laikrakstā Diena.