"Organizācijai pašreiz ir dati par aptuveni 5800 aizdomās turētajiem ārvalstu teroristu kaujiniekiem no vairāk nekā 50 valstīm," pretterorisma konferencē Seviljā paziņoja Štoks.
Tomēr viņš norādīja, ka joprojām pastāv ievērojama plaisa starp identificētajiem kaujiniekiem un nezināmajiem, jo saskaņā ar vairākām aplēsēm karot uz konflikta zonām devušies vairāk nekā 25 000 cilvēku.
Štoks uzsvēra, ka nepieciešams paplašināt apmaiņu ar informāciju starp valstīm un uzlabot piekļuvi datiem tādām organizācijām kā Interpols.
"Informācija ir policijas darba dzīvības asinis (..), šī informācija ir jāsniedz arī Interpolam," viņš piebilda.
Tiesībsargājošo iestāžu un pretterorisma organizāciju amatpersonas no visas pasaules uz trim dienām sapulcējušās Seviljā, lai diskutētu par cīņu pret teroristu grupējumu Islāma valsts un citiem ekstrēmistu formējumiem.
"Tā dēvētā Islāma valsts nosūtījusi skaidru signālu, ka atvedusi savu cīņu līdz mūsu namdurvīm un mūsu galvaspilsētām," norādīja Štoks.
"Mums jāsūta vienlīdz spēcīgs vēstījums, ka mēs esam vienoti mūsu centienos aizsargāt iedzīvotājus un apkarot šos draudus," viņš uzsvēra.
ANO ziņojumā par 2015.gadu konstatēts, ka, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaudzis to cilvēku skaits, kas devušies cīnīties uz konflikta zonām, proti, šogad tādu ir vairāk nekā 25 000 no vairāk nekā 100 valstīm.
Liela daļa ir no Tunisijas, Marokas, Francijas un Krievijas, bet daudzi dodas uz konflikta zonām arī no Maldīvu salām, Somijas, Trinidadas un Tobago, kā arī no valstīm Subsahāras Āfrikā.