Kā paziņoja A. Kočavi, izlūkdienesta veiktā analīze liecina, ka tagadējā Sīrijas valdība galvenokārt ārēju apstākļu dēļ nespēs uzvarēt pilsoņu karā, kaut arī B. Asada režīms ir spējīgs noturēties no diviem mēnešiem līdz diviem gadiem, vai pat vēl ilgāk. Izlūkdienesta vadītājs uzsvēra, ka pēc viņa krišanas reģions ap Golānas augstienēm draud pārvērsties par Sinaja pussalas analogu – par vēl pret Izraēlu vērstu teroristisko aktivitāšu centru.
A. Kočavi demonstrēja deputātiem satelītu fotouzņēmumus, kuros redzams, kā Sīrijas artilērija haotiski apšauda dažādu pilsētu kvartālus. Pēc viņa vārdiem, tas liecina par izmisumu un varas iestāžu nespēju tikt galā ar sacelšanos ar mazāk nežēlīgām metodēm.
Šobrīd, paskaidroja ģenerālis, Sīrijā ik nedēļu iet bojā 500-700 cilvēku, bet pats konflikts ir pārgājis „irakizācijas fāzē”. A. Kočavi arī piebilda, ka pašlaik nav nekādu Sīrijas utzbrukuma Izraēlai draudu, jo B. Asads ir izvedis gandrīz visu karaspēku no Golānas augstienēm uz valsts iekšējiem rajoniem, lai apslāpētu sacelšanos.
A. Kočavi tāpat paziņoja, ka Izraēlai ir izstrādāt rīcības stratēģiju gadījuma, ja Sīrijas režīms kritīs. Pēc viņa vārdiem, Irāna un grupējums Hezballah jau aktīvi izstrādā šādus plānus.
Izraēla un Sīrija formāli atrodas kara stāvoklī, tomēr aktīvas kaujas darbības starp abām valstīm nenotiek jau daudzas desmitgades. Šajā sakarā Sīrijas opozicionāri apsūdz Bašaru Asada arī par to, ka viņš izmanto karaspēku nevis zaudēto Golānas augstieņu atgūšanai, bet gan cīņai ar savas valsts iedzīvotājiem.