Pārtraukums sekoja Fukušimas katastrofai 2011.gadā. Pirms vairāk nekā četriem gadiem zemestrīces izraisītais cunami vilnis skāra Fukušimas atomelektrostaciju, kura sāka kust.
Katastrofas rezultātā radiācija izplatījās plašā teritorijā un lika desmitiem tūkstošu cilvēku pamest savas mājas. Daudzi no viņiem, visticamāk, nekad nevarēs atgriezties.
Pēc tam tika slēgti arī Japānas stabilie kodolreaktori un sākās aktīva cīņa pret turpmāku kodolenerģijas izmantošanu.
Gaidāms, ka sabojāto Fukušimas reaktoru demontāža prasīs vairākus desmitus gadu un kopā ar kompensācijām, bet neieskaitot teritorijas attīrīšanu, izmaksās 57 miljardus ASV dolāru.
Plānots, ka 31 gadu vecais Sendai reaktors sasniegs pilnu jaudu otrdienas vakarā un sāks ražot elektrību līdz piektdienai. Tas darbosies saskaņā ar daudz stingrākiem noteikumiem, kuri tika ieviesti pēc Fukušimas avārijas.
Noskaņojums pret kodolenerģiju joprojām Japānā ir aktīvs, un televīzijā bija redzams, ka pie Sendai stacijas bija sapulcējušies protestētāji un policija.
Vietējie mediji ziņoja, ka pret reaktora iedarbināšanu protestēja apmēram 200 cilvēku.
Savulaik Japānā ceturto daļu enerģijas nodrošināja atomelektrostacijas. Pēc Fukušimas tikai uz laiku tika atkal iedarbināti divi reaktori, un to darbība tika pārtraukta 2013.gada septembrī. Tā Japāna divus gadus bija pilnībā brīva no kodolenerģijas.