Sanāksmē, kurā bija pulcējušies vairāki desmiti līderu no visas Lībijas, tika pausts nosodījums idejai par federālas valsts izveidi, ko iepriekš bija piedāvājuši cilšu un politiskie aktīvisti Bengāzī. Sauklis "Lībija ir viena, tikai viena" konferences noslēgumā skanēja teju kā mantra. Cilvēktiesību organizācijas iepriekš brīdinājušas, ka nekontrolējamās kaujinieku vienības rada Ziemeļāfrikas valstī vislielākos draudus.
Daudzi stratēģiskie objekti, ieskaitot Tripoles lidostu un valsts iestāžu ēkas, joprojām atrodas revolucionāro brigāžu kontrolē. Misrātas konferencē brigāžu un cilšu komandieri solīja bez kavēšanās nodot šos objektus varasiestādēm.
Šonedēļ iekšlietu ministrs Favzi Abdelali atzina, ka viņa "lielākais izaicinājums" ir patlaban revolucionāro brigāžu kontrolē esošo valsts institūciju un robežpunktu pārņemšana.
Viņš norādīja, ka daži grupējumi atsakās nodot kontroli pār viņu pakļautībā esošajiem objektiem, turklāt jaunā valsts, kas pati atrodas embrija stadijā, pati nespēj pārņemt visu atbildību, cita starpā tā bez brigāžu palīdzības nespētu uzraudzīt Lībijas plašās robežas. "Eiropas Savienībai mums ir jāpalīdz - tas ir arī tās interesēs," norādīja ministrs.
Lai aizsargātu savu nacionālo vienotību, Lībija ir gatava nepieciešamības gadījumā arī pielietot spēku, trešdien brīdināja pēc pilsoņkara pie varas Lībijā nākušās Nacionālās pārejas padomes (NPP) priekšsēdētājs Mustafa Abdeldžalils. "Mēs neesam gatavi dalīt Lībiju," sacīja Abdeldžalils, komentējot Lībijas austrumu cilšu un kaujinieku līderu lēmumu pasludināt reģiona autonomiju.
Abdeldžalils mudināja Kirēnaikas līderus sākt dialogu un brīdināja, ka joprojām aktīvi uzdarbojas bijušā līdera Muamara Kadafi režīma atbalstītāji. "Viņiem būtu jāzina, ka Kadafi režīma atbalstītāji ir iefiltrējušies, cenšoties viņus izmantot, un mēs esam gatavi viņus atturēt pat ar spēku," sacīja NPP priekšsēdētājs.
Jāatgādina, ka cilšu un politiskie līderi otrdien Bengāzī pilsētā pasludināja Kirēnaiku - Lībijas austrumdaļu - par autonomu reģionu un aicināja valstī atgriezties pie federālisma.
"Federālā sistēma ir šī reģiona [Kirēnaikas] izvēle," kopīgā paziņojumā apliecināja līderi, izsakoties par apvidu, kas izpleties no vidienes piekrastes pilsētas Sirtas līdz Ēģiptes robežai austrumos.
Bengāzī forumu, kurā tika pieņemts lēmums par Kirēnaikas autonomiju, apmeklēja 3000 cilvēku.
Autonomijas atbalstītāji norāda, ka ideja ir leģitīma, jo atbilstoši Lībijas 1951.gada konstitūcijai, kas tika pieņemta karaļa Idrisa varas laikā, valsti veido trīs pavalstis - Kirēnaika, Tripolitānija un Fezāna.