Avots ASV izlūkdienestos pastāstījis laikrakstam, ka Pakistānas slepenie dienesti atļāvuši Ķīnas militārpersonām nofotografēt helikoptera atliekas. Bez tam Ķīnas pārstāvji paņēmuši speciāla pārklājuma, kas ļāva helikopteram palikt Pakistānas radariem neredzamam, paraugus. Laikraksta sarunu biedrs uzsvēris, ka ASV uzreiz pēc avārijas pieprasījušas, lai Pakistānas puse liegtu jebkādu piekļūšanu pie helikoptera atliekām.
Pakistānas militārpersonas tikmēr noliedz, ka Ķīnas pārstāvji būtu piekļuvuši pie amerikāņu helikoptera. Pie tam anonīms amerikāņu ierēdnis paziņojis Reuters, ka slepenu datu noplūde ir pilnībā ticam.
O. bin Ladena likvidācijas operācijā, kas notika naktī uz 2.maiju, piedalījās trīs amerikāņu helikopteri. Viens no tiem nokrita savrupmājas, kura slēpās terorists, pagalmā. Drīz vien internetā parādījās šī helikoptera fotogrāfijas, kuras tomēr neļāva precīzi noteikt tā modeli.
Izdevums Defence News iepriekš rakstīja, ka lidaparāts, visticamāk, ir daudzmērķu helikoptera MH-60 Black Hawk īpaša versija. Pēc dažām ziņām, militārās operācijas dalībnieki, aizejot paši uzspridzinājušī helikopteru, lai nepieļautu informācijas noplūdi. Pēc citu versiju, lidaparāts notrieks ar pārnesamu zenītraķešu kompleksu no savrupmājas jumta.
24. maijā Pentagona pārstāvis paziņoja, ka Pakistāna atdevusi ASV nozaudētā helikoptera atliekas.
Kā atzīmē Financial Times, slepenu amerikāņu tehnoloģiju nodošana Ķīnai var vēl vairāk sarežģīt attiecības starp Pakistānu un ASV, kas tāpat ir manāmi atsalušas pēc O. bin Ladena nogalināšanas. Toreiz Islāmabada bija bija sašutusi par to, ka nav informēta par plānoto operāciju. Vašingtona savukārt apsūdzēja Pakistānas izlūkdienestus par nevēlēšanos cīnīties ar terorismu.
Ķīnu Pakistānas varas iestādes savukārt uztver kā sabiedroto. Pekina ir lielākā ieroča piegādātāja Islāmabadai, bet tirdzniecības apgrozījums starp abām valstīm sasniedz deviņus miljardus dolāru gadā.