Otrajā vietā ierindojusies ekspremjere un partijas Batkivščina (Tēvzeme) līdere Jūlija Timošenko ar 12,9%.
Trešo vietu negaidīti ar 8% ieņēmis Radikālās partijas līderis Oļegs Ļaško, kurš arī aktīvi piedalījās Maidana protestu kustībā.
Viņam seko bijušais aizsardzības ministrs Anatolijs Gricenko ar 6,3%, bijušais vicepremjers, no Reģionu partijas nesen izslēgtais Sergijs Tigipko ar 4,7% un bijušais Harkovas apgabala gubernators Reģionu partijas politiķis Mihailo Dobkins ar 2,1% balsu.
Nacionālo balsotāju aptaujas veica Demokrātiskās iniciatīvas centrs, Kijevas Starptautiskais socioloģijas institūts un Razumkova centrs.
Ja oficiālie rezultāti apstiprinās balsotāju aptauju datus, otrā prezidenta vēlēšanu kārta nebūs jārīko.
Līdzīgs vietu sadalījums kā Nacionālajā balsotāju aptaujā ir arī citās aptaujās.
Atbilstoši Visukrainas televīzijas balsotāju aptaujas datiem Porošenko saņēmis 57,3% balsu, Timošenko - 12,4%, bet Ļaško - 8,7% balsu.
Savukārt Savika Šustera studijas balsotāju aptaujā Porošenko tikuši 55,7%, Timošenko 12,9%, bet Ļaško - 8,8% balsu.
Pārliecinoša uzvara jau vēlēšanu pirmajā kārtā Porošenko tika prognozēta arī priekšvēlēšanu aptaujās.
Porošenko viņam piederošo saldumu ražotņu dēļ medijos iedēvēts par Ukrainas "šokolādes caru". Savā vērienīgajā priekšvēlēšanu kampaņā 48 gadus vecais miljardieris solījis "jaunu dzīves veidu" Ukrainai un solījis veidot ciešākas attiecības ar Eiropas Savienību (ES), kā arī savā pirmajā prezidentūras gadā panākt ukraiņiem bezvīzu režīmu ar ES.
Porošenko arī iecerējis trīs mēnešu laikā normalizēt attiecības ar Krieviju, viņa programmā Ukrainas dalība NATO nav iekļauta.
Tomēr viņš paudis pārliecību, ka pēc prezidenta vēlēšanām pretterorisma operācija valsts austrumos ir jāturpina un jāslēdz robeža ar Krieviju. Vienlaikus Porošenko uzsvēris, ka pretterorisma operācijai jāskar tikai tie cilvēki, kuri ņēmuši rokās ieročus, kas attiecas uz citiem, tad pilnībā ir iespējams amnestijas variants.
Viņš arī paziņojis, ka pārdos savas saldumu ražotnes un vēlas šoruden sarīkot parlamenta vēlēšanas.
Valodu jautājumā Porošenko paziņojis, ka Ukrainas oficiālā valoda paliks ukraiņu valoda, bet krievu valodai tiks dotas īpašas garantijas.
Savas ievēlēšanas gadījumā Porošenko solījis vispirms apmeklēt Donbasu.
(Papildināts viss teksts.)