Pārkāpējiem paredzēti lieli naudassodi. Atvērta arī telefona līnija ziņošanai par aizlieguma neievērošanu.
Likums paredz, ka smēķēt aizliegts birojos, restorānos, viesnīcās un slimnīcās. Iestādēm, kuras to pārkāps, paredzēts naudassods līdz 10 000 juaņām (gandrīz 1500 eiro) un iespēja atņemt licenci, ja likums tiks ignorēts atkārtoti. Savukārt individuālus pārkāpējus varēs sodīt ar naudassodu līdz 200 juaņām (gandrīz 30 eiro).
Smēķēt aizliegts arī atsevišķās atklātās vietās, piemēram, skolu, slimnīcu un sporta iestāžu tuvumā.
Lai arī valdības organizētās informatīvās kampaņas laikā pilsētas birojos un restorānos izvietoti attiecīgi plakāti, daudzi uzskata, ka aizliegumu būs grūti ieviest.
Viena no problemātiskākajām vietām varētu būt naktsklubi. Ķīnas valdībai piederošais laikraksts Beijing Youth Daily norādījis, ka par likuma ievērošanu atbildīga ir gan policija, gan ēku apsaimniekotāji, gan īrnieki un veselības inspektori. Tas rada bažas, ka no atbildības varēs izvairīties, noveļot to vienam uz otru.
Jaunais likums, kas attiecas tikai uz galvaspilsētu Pekinu, nav pirmais mēģinājums ierobežot smēķēšanu valstī. Līdzīgus ierobežojumus Ķīna visā valstī noteica 2011.gadā, taču par pārkāpumiem netika noteikti naudassodi un tie tika vāji ievēroti.
Vides aizsardzības un drošības likumi Ķīnā bieži tiek ignorēti, jo to ievērošanu pietiekami nepārrauga un uzraudzītājus var uzpirkt.
Daži eksperti tomēr uzskata, ka likums nav pietiekami stingrs, un aicina uz cigarešu paciņām drukāt arī brīdinošus uzrakstus.
Cigarešu paciņa Ķīnā maksā apmēram pusotru eiro. Tabakas industrija pieder valstij. Peļņa no tās un nodokļi valsts budžetā pērn ienesuši 911 miljardus juaņu (apmēram 135 miljardus eiro). Valstij piederošā China National Tobacco Corp ir viena no lielākajām cigarešu ražotājām pasaulē.