Toties cits britu domātājs un zinātnieks – evolūcijas teorijas pamatlicējs saviem pēctečiem novēlēja krietni lielāku summu –1882.gadā sastādītais Darvina testaments apliecina, ka mantojumā dabaszinātņu vīrs atstāj 147 tūkstošus mārciņu (šodien naudas ekvivalents – 13 miljoni GBP).
Mūsdienu finansēs nepavisam nabagi nav bijuši arī literāti, sevišķi, ja runa par tādiem jau XIX gadsimtā atzītiem un populāriem rakstniekiem, kāds bija Čārlzs Dikenss. Pēc savas nāves ģimenei Dikenss atstāja 80 tūkstošus jeb (tagadējā naudā) – 7,5 miljonus angļu naudiņu.
Visi šie dati (un publiskoto dokumentu skaits tuvojas sešiem miljoniem!) tagad ir pieejami katram interesentam – Lielbritānijā darbu uzsākusi mantojumu un testamentu interneta vietne www.ancestry.co.uk (pirmās divas nedēļas vietnei var pievienoties par velti).
Pagaidām tajā publicēti dokumenti par laiku no 1861. līdz 1941. gadam – ne tikai testamenti, bet arī daudz "intīmāki" dokumenti - par mirušo pēdējo gribu.
Vietne iecerēta kā palīgs dzimtas koku sastādītājiem un ģimeņu vēstures izpētes entuziastiem. Lieki bilst, ka vietne izsaukusi ārkārtīgi plašu sabiedrisko rezonansi. Jo nauda, pat ja tā ir "veca" un "sveša" nekad nav zaudējusi savu grēcīgo pievilcību.