Pēc izdevuma rīcībā esošās informācijas, tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem dota instrukcija "neiejaukties un novērot". Šāds rīkojums dots dēļ bažām, ka sadursmes ar nemieru dalībniekiem negatīvi atsauksies uz policijas tēlu, īpaši ņemot vērā 2009. gada marta notikumus, kad demonstrācijas laikā gāja bojā aktīvists Jenss Tomlisons, kuram ar steku iesita Londonas policists.
Pavēle tika atcelta tikai pirmdienas, 8. augustā vakarā. Tobrīd nemieri, kopā ar dedzināšanām un laupīšanām, turpinājās jau divas naktis pēc kārtas. Pirmajās grautiņu dienās sabiedrība un prese īpaši uzsvēra, ka policija nav bijusi gatava novērst ielu nemierus.
Trešajā un ceturtajā nemieru naktīs Londonas policija tika ievērojami pastiprināta. Pēc masu informācijas līdzekļu ziņām, pirmdienas vakarā Lielbritānijas galvaspilsētas ielās izgāja papildus 1700 policistu, bet naktī uz otrdienu cīņai ar grautiņiem tika nosūtīti vēl 10 tūkstoši kārtības sargu (policistu kopskaits pilsētā sasniedza 16 tūkstošus cilvēku).
Pēc The Times rīcībā esošās informācijas, bez Londonas policistiem ar kārtības uzturēšanu Londonā nodarbojās arī policisti no vēl 27 Lielbritānijas pilsētām. Tāpat Skotlendjards devis rīkojumu visiem policijas darbiniekiem atgriezties no atvaļinājumiem un uz laiku apturējis gandrīz visas citas aktivitātes, ieskaitot krimināllietu izmeklēšanas.
Jāpiebilst, ka grautiņu epicentrs tikmēr pārvietojies no Londonas uz Anglijas centrālo un ziemeļrietumu rajoniem. Aizvadītajā naktī grautiņi notika valsts otrā lielākajā pilsēta Birmingemā, kur gāja bojā trīs cilvēki (kuri, domājams, centās stāties pretim nemieru dalībniekiem), kā arī Mančesterā, Liverpūlē un Notingemā, kamēr Londonā nakts bija salīdzinoši mierīga.
Lielbritānijas policija kopš pagājušās nedēļās beigām arī ir aizturējusi vairāk nekā 1,1 tūkstoti cilvēku, vēsta aģentūra Associated Press.
Valsts galvaspilsētā Londonā ir aizturēti 685 cilvēki, no kuriem 126 jau ir uzrādītas apsūdzības dažādos likumpārkāpumos. Sadursmju laikā ievainojumus guvuši 111 policisti.