Britu, šveiciešu un nīderlandiešu izlūkdienestu kopīgā operācijā Hāgā šajā pavasarī aizturētajiem Krievijas pilsoņiem aizturēšanas brīdī līdzi bija specifisks aprīkojums, kas var tikt izmantots, lai ielauztos IT sistēmās.
"Šveices Federālais izlūkošanas dienests aktīvi piedalījās šajā operācijā kopā ar Lielbritānijas un Nīderlandes kolēģiem," paziņojumā pauda izlūkdienesta preses pārstāve Izabelle Grābere.
Šveice jau jūnijā ziņoja, ka Spiez laboratorijai mēģinājuši uzbrukt hakeri, un aizdomās par to turēts ar Krieviju saistītais grupējums Sandworm. Nekāda informācijas noplūde no laboratorijas netika konstatēta. Oficiāli gan nav izskanējis, vai abu augstākminēto personu izraidīšana Hāgā ir saistīta ar šiem gadījumiem.
Jāatgādina, ka Spiez laboratorija, kas atrodas netālu no Bernes, oficiāli apstiprināja, ka uzbrukumā Skripaļam un viņa meitai tik tiešām izmantota Padomju Savienībā militāristu izstrādātā nervu inde Novičok. Tāpat nelabvēļu interesi traucēt laboratorijas darbu varētu raisīt fakts, ka Spiez izmeklē arī indīgo gāzu izmantošanu Sīrijā, kur aizdomu ēna krīt uz Kremļa atbalstīto Sīrijas prezidenta Bašāra el Asada režīmu.
Nupat britu laikraksts Daily Mirror arī ziņoja, ka uzbrukumā Skripaļiem bez britu varasiestāžu jau identificētajiem Krievijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes aģentiem Aleksandra Petrova un Ruslana Boširova piedalījušies vēl četri cilvēki, kuru vārdi pagaidām nav izskanējuši.