Pirms trīs nedēļām Austrija un Vācija oficiāli noteica izņēmumu cilvēkiem, kas bēg no kara Sīrijā, atļaujot viņiem pieprasīt patvērumu arī citur, ne tikai valstī, kurā viņi ieradušies vispirms.
Šis lēmums izraisīja Ungārijas neapmierinātību, jo tas tikai palielinās nelegālo imigrantu plūsmu.
"Ja atceros pareizi, mēs no Austrijas esam nosūtījuši atpakaļ, īpaši uz Bulgāriju un Rumāniju, vairāk nekā 5000 vai 5500" imigrantu, pavēstīja Mikla-Leitnere, kas ieradusies Vācijā uz kancleres Angelas Merkeles kristīgo demokrātu (CDU) Bavārijas meitas partijas Kristīgi sociālās savienības (CSU) sanāksmi.
"Lai patvēruma piešķiršanas sistēma funkcionētu, vajag efektīvu atgriešanas politiku, un ir daudz darba, kas šajā jomā jāpaveic, īpaši attiecībā uz Ziemeļāfrikas valstīm," skaidroja ministre.
Mikla-Leitnere norādīja, ka gandrīz neviens pieteikums nav iesniegts tādās drošās valstīs kā, piemēram, Horvātija un Slovēnija. Tas nozīmē, ka imigranti, kas tām izgājuši cauri, meklē nevis drošību, bet cer nonākt valstī, kurā ir vispievilcīgākā ekonomiskā situācija.
"Ja bēgļi ieradīsies no Slovēnijas un Horvātijas Austrijā un pieteiksies patvērumam Austrijā, mēs viņus vedīsim atpakaļ uz Horvātiju un Slovēniju," uzstāja Mikla-Leitnere.
Viņa nepieminēja Ungāriju, kas atrodas Austrijai kaimiņos un kuras izturēšanos pret bēgļiem Austrijas kanclers salīdzinājis ar nacistu deportācijām holokausta laikā.
Ministre arī pavēstīja, ka Austrija ir apcietinājusi 545 cilvēku kontrabandistus un ka šogad, visticamāk, notiks apmēram 2000 tiesas prāvu par cilvēku kontrabandu. Tas ir divreiz vairāk nekā pērn.