Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -2 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 23. novembris
Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds

Hakeri ielaužas Beļģijas ministra Twitter par ES-Kanādas brīvās tirdzniecības līgumu

Beļģijas ārlietu ministra Didjē Reindersa Twitter kontā otrdien ielauzās hakeri dažas stundas pēc tam, kad Eiropas Savienība (ES) deva Beļģijas Valonijas reģiona parlamentam laiku līdz piektdienai ES un Kanādas brīvās tirdzniecības līguma (CETA) apstiprināšanai, paziņoja viņa vadītā ministrija.

"Ārlietu ministra Didjē Reindersa personīgais Twitter konts tika uzlauzts. Jaunākie paziņojumi, kas publicēti šajā kontā, nav viņējie," tvītoja Beļģijas Ārlietu ministrija.

Kontā bija ievietota bijušā Kanādas premjerministra Stīvena Hārpera fotogrāfija ar uzrakstu "Hey Canada, Fuck You!".
 

Ministrija pavēstīja ziņu aģentūrai Belga, ka "tiek darīts viss, lai atrisinātu problēmu".

Trīs stundas pēc aizskarošā tvīta parādīšanās tas vēl aizvien bija jaunākais paziņojums Reindersa Twitter kontā.

Kā ziņots, sociālistu vadītais Valonijas reģiona parlaments piektdien nobalsoja par CETA bloķēšanu. Konservatīvais Reinderss, kurš pārstāv Beļģijas federālo valdību, ir CETA atbalstītājs.

Beļģijas sarežģītajā politiskajā sistēmā ir federālais parlaments, Valonijas un Briseles reģionu parlamenti, parlamenti, kas pārstāv valsts frankofono kopienu, vācu valodā runājošo kopienu, kā arī Flandrijas parlaments, kas vienlaicīgi pārstāv flāmus.

Lai Kanādas premjerministrs Džastins Trudo varētu parakstīt CETA 27.oktobrī Briselē iecerētā ES un Kanādas samitā, to vispirms nepieciešams apstiprināt visām 28 bloka dalībvalstīm.

ES tirdzniecības komisāre Sesīlija Malmstrēma otrdien norādīja, ka Valonijas reģiona parlamentam ir laiks līdz piektdien iecerētajam ES dalībvalstu līderu samitam, lai apstiprinātu CETA, kuru tas līdz šim ir bloķējis.

"Jā, ir jāpanāk vienošanās. Mūsu Kanādas draugiem ir jāzina, vai viņiem ir jāpērk biļete vai nav," sacīja Malmstrēma, atbildot uz jautājumu, vai Briseles samits ir gala termiņš visām 28 bloka dalībvalstīm, tostarp Beļģijai, lai apstiprinātu šo līgumu.

Bez vienošanās šajā samitā Kanādas premjerministra Džastina Trudo vizīte, lai parakstītu šo līgumu oktobra beigās, tiks atcelta.

Sarunas par CETA tika pabeigtas jau 2014.gadā, taču, Eiropā pieaugot pretestībai, tā ieviešana tika kavēta.

Līguma pretinieki uzstāj, ka tas dod pārlieku lielu varu daudznacionālajām kompānijām un apdraud vides un patērētāju aizsardzības standartus.

Aktīvisti arī norāda, ka CETA rada bīstamu precedentu, kas pavērs ceļu līdzīga līguma noslēgšanai starp ES un ASV jeb TTIP.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits