Džonsons plānoja tikšanos ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu, kas būtu pirmā abu valstu ministru divpusējā tikšanās kopš 2012. gada. Taču pēc šīs nedēļas notikumiem Lielbritānijas Ārlietu ministrija apstiprinājusi, ka šī vizīte nenotiks, jo "notikumu Sīrijā ir būtiski mainījuši situāciju".
"Tagad mana prioritāte ir kontaktu turpināšana ar ASV un citiem pirms 10. un 11.aprīlī gaidāmās G7 sanāksmes," pavēstījis Džonsons.
"Mēs paužam nožēlu par Krievijas nepārtraukto atbalstu Asada režīmam pat pēc ķīmisku ieroču uzbrukuma nevainīgiem civiliedzīvotājiem. Mēs aicinām Krieviju darīt visu iespējamo, lai panāktu politisko noregulējumu Sīrijā un strādāt ar pārējo starptautisko sabiedrību, lai nodrošinātu, lai šādi šokējoši notikumi nekad neatkārtotos," klāstījis Lielbritānijas ārlietu ministrs.
Jau vēstīts, ka Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija Syrian Observatory for Human Rights ziņoja par uzbrukumā ar ķīmisko ieroču pielietošanu bojā gājušiem vismaz ap 90 cilvēkiem, tostarp 20 bērniem. Iespējams, ka upuru skaits vēl pieaugs, jo daudzi ir smagi saindējušies.
Reaģējot uz šiem notikumiem, ASV pēc prezidenta Donalda Trampa pavēles ar 59 Tomahawk raķetēm iznīcināja vienu no Asada režīma aviobāzi.
Pēc uzbrukuma Krievija, aizstāvot Asadu, gan paziņoja, ka indīgā gāze izplatījusies nevis tāpēc, ka to uzlidojumā izmantojuši Asada režīma spēki, bet gan pēc tam, kad sabombardētas nemiernieku ieroču noliktavas, kurās esot bijuši ķīmiskie ieroči. Gan Rietumvalstis, gan Turcija, gan ķīmisko ieroču eksperti šim skaidrojumam netic.
Pareizi dara
Lass
ANO