Turpretī nodarbinātības ministrs Antonis Rupakiotis preses konferencē trešdien, reaģējot uz medijos izskanējušo informāciju, atzina, ka vismaz jūlijā nevajadzētu rasties problēmām ar pensiju izmaksu. Par maksājumiem augustā un pēcāk Rupakiotis nesniedza komentārus, norādot, ka tad pašreizējās valdības mandāta termiņš būs beidzies. Vienlaikus gan ministrs atzina, ka valsts subsidēto pensiju fondi atrodas "sliktā finansiālā stāvoklī".
Laikraksts Kathimerini savas informācijas avotu neatklāja, tomēr citi mediji, kas arī rakstīja par šo vēsti, atsaucas uz datiem, ko otrdien sniedzis finanšu ministrs, tiekoties ar Kreiso radikāļu koalīciju (SYRIZA), kas svētdien gaidāmajās parlamenta vēlēšanās varētu saņemt lielāko balsu skaitu.
SYRIZA līderis Aleksis Ciprs jau iepriekš paudis pārliecību, ka Grieķijas un starptautisko aizdevēju starpā panāktā vienošanās par palīdzības piešķiršanu uz bankrota sliekšņa nonākušajai valstij ir jālauž.
Savukārt Grieķijas Eiropas partneri brīdinājuši Atēnas, ka turpmākie palīdzības maksājumi tiks apturēti, ja solītās reformas, ieskaitot privatizācijas programmu, tiks apturētas. Ja tas notiktu, Grieķija būs spiesta atteikties no eiro un tai būs jādrukā pašai sava nauda, lai būtu ko maksāt pensijās un algās, brīdina analītiķi.
Finanšu ministrija otrdien apliecināja, ka valsts ieņēmumi pirmajos piecos mēnešos ir par 666 miljoniem eiro mazāki, nekā tas bijis plānots.
Tikmēr Vācijas izdevums Die Zeit trešdien ziņoja, ka Grieķijai pēc vēlēšanām, visticamāk, būs nepieciešama vēl viena Eiropas Savienības (ES) finansiāla palīdzība vairāku desmitu miljardu eiro apmērā. "Pat ja Grieķija pieturēsies pie tās reformu ceļa, valstij šovasar būs nepieciešami papildu līdzekļi," norādīja laikraksts, piebilstot, ka šī summa varētu veidot vairākus desmitus miljardu eiro.