Tiesa norādījusi, ka galīgo lēmumu šajā lietā jāpieņem Apvienotās Karalistes Augstākajai tiesai.
Lēmumu apturēt parlamenta darbu uz piecām nedēļām līdz 14.oktobrim, kad līdz 31.oktobrī paredzētajam Brexit būs atlikušas tikai divas nedēļas, apstrīdējuši 78 apakšnama deputāti.
Viņi apgalvo, ka Džonsons mēģina izvairīties no parlamenta kontroles pār Brexit procesu.
Pagājušajā nedēļā Edinburgas tiesa prasību noraidīja, taču šo lēmumu atcēla apelācijas instance, kas atzinusi, ka Džonsona lēmums ir "nelikumīgs", jo tā mērķis esot bijis "parlamenta kavēšana".
Taču valdība tūlīt pēc sprieduma pasludināšanas jau paziņojusi, ka to pārsūdzēs, atgādinot, ka līdzīga prasība pret Džonsona lēmumu, kas bija iesniegta Londonas Augstajā tiesā pagājušajā nedēļā jau tikusi noraidīta.
Viens no advokātiem, kas pārstāv prasītājus, pieļāvis iespēju, ka Augstākajā tiesā lieta varētu tikt skatīta jau nākamajā otrdienā.
Parlamenta darba apturēšana, uzsākot jauno sesiju, ir ierasta prakse, kuras mērķis ir dot valdībai laiku jaunās likumdošanas programmas sagatavošanai, un tā tiek izmantota gandrīz katru gadu.
Taču Džonsona lēmums tiek vērtēts ļoti pretrunīgi, jo tas liedz parlamenta paust savu viedokli īsi pirms paredzētās Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) apstākļos, kad tās noteikumi joprojām nav skaidri.
papildināts viss teksts
ak vai