"Eiropas Finansiālās stabilitātes fondam ir 440 miljardu eiro griesti, no kuriem 211 miljardi ir Vācijas atbildība. Un tas ir viss. Punkts," žurnālā "Super-Illu" sestdien publicētajā intervijā uzsvēris Šoible.
Jāatgādina, ka Vācijas parlamenta apakšpalāta - Bundestāgs - ceturtdien ar lielu balsu pārsvaru apstiprināja likumprojektu par Eiropas Finanšu stabilitātes fonda (EFSF) paplašināšanu.
Šis balsojums tika uzskatīts par svarīgu pārbaudījumu kancleres Angelas Merkeles autoritātei, ņemot vērā politisko sašķeltību šajā jautājumā. Pirms balsojuma pastāvēja bažas, ka Merkelei savā koalīcijā neizdosies nodrošināt pietiekamu atbalstu izmaiņām EFSF un nāksies paļauties uz opozīcijā esošajiem sociāldemokrātiem un zaļajiem.
Tomēr galu galā izdevās panākt pārliecinošu atbalstu ESFS apmēra palielināšanai, un no 611 deputātiem par likumprojektu nobalsoja 523 likumdevēji, 66 bija pret, bet trīs atturējās. Piektdien likumprojektu apstiprināja arī parlamenta augšpalāta - Bundesrāts.
Tikmēr 58% vāciešu uzskata, ka EFSF paplašināšana ir kļūda, liecina sabiedriskās domas aptaujas rezultāti, kurus svētdien paredzēts publicēt laikrakstā "Bild am Sonntag".
Savukārt Vācijas ārlietu ministrs Gvido Vestervelle intervijā, kas sestdien publicēta laikrakstā "Sueddeutsche Zeitung", paudis vēlmi, lai parādu jūgā nonākušās eirozonas valstis, kuras saņēmušas finansiālo palīdzību, tiktu pakļautas stingrākai uzraudzībai.
"Ar tiesībām pārbaudīt un izteikt rekomendācijas nav pietiekami. Valstīm, kuras nākotnē gūs labumu no glābšanas fonda, jādot Eiropas varasiestādēm tiesības iejaukties savos budžeta lēmumos," uzsvēris ministrs.