Kā sacījis "Reuters" sarunbiedrs, sarunas sākušās vēl Irānas bijušā prezidenta Ibrahima Raisi laikā. Raisi maija beigās gāja bojā helikoptera katastrofā.
Krievijas un Jemenas nemiernieku pārstāvji šogad Teherānā tikušies vismaz divas reizes, un tuvākajās nedēļās gaidāmas jaunas tikšanās, teikušas divas reģiona amatpersonas.
Atbilstoši "Reuters" avotu teiktajam, Krievija vēl nav pieņēmusi lēmumu par raķešu nodošanu hutiešiem.
"Irāņi ir starpnieki šajās sarunās, bet viņi negrib zem tām atstāt savu parakstu," "Reuters" sacīja avots Rietumu izlūkdienestā.
Kā norāda eksperti, krievu raķetes P-800 "Oņiks" ar darbības rādiusu līdz 300 kilometriem ļautu hutiešiem Sarkanajā jūrā precīzāk veikt triecienus tirdzniecības kuģiem un palielināt draudus ASV un Eiropas karakuģiem.
Kā noskaidroja "Reuters", Krievija šādas raķetes jau ir piegādājusi Libānas šiītu grupējumam "Hizbollah".
Tas, ka tiek apsvērta raķešu piegāde hutiešiem, iespējams, ir saistīts ar to, ka rietumvalstis apsver iespēju atļaut Ukrainai ar tāla darbības rādiusa ieročiem uzbrukt mērķiem dziļi Krievijas iekšienē, pieļauj "Reuters" avoti.
Kāda ASV amatpersona teikusi, ka Vašingtonas delegācija apspriedusi iespējamās sarunas starp Krieviju un hutiešiem ar saviem Saūda Arābijas kolēģiem.
Trīs aģentūras sarunbiedri sacīja, ka saūdarābi esot Krievijas pārstāvjiem darījuši zināmas ASV bažas par raķešu piegādēm.