Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Trešdiena, 1. janvāris
Solvita, Laimnesis, Solvija

EP: Krievijai jāpārstāj iejaukties Moldovas, Gruzijas un Ukrainas reformu ieviešanas procesos

Krievijai ir jāpārtrauc tiešā un netiešā iesaiste konfliktos Gruzijas, Moldovas un Ukrainas teritorijās un jābeidz stāties ceļā šo valstu izvēlētajam ceļam uz Eiropas Savienību (ES), norādījuši Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā, kurā izvērtē trīs kaimiņvalstu reformu progresu, kopš spēkā stājušies asociācijas un brīvās tirdzniecības nolīgumi ar ES.

Rezolūcijā EP deputāti atzinīgi vērtē Moldovas, Gruzijas un Ukrainas progresu ES integrācijas reformās un aicina Krieviju "nekavējoties izbeigt visa veida tiešu vai netiešu iesaisti" konfliktos šo valstu teritorijās, tostarp pārtraukt Krimas okupāciju, aģentūru LETA informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Viņi atzinīgi vērtē to, ka, neskatoties uz negatīvām ekonomikas tendencēm reģionā, eksports no Gruzijas uz ES palielinājies par 15% un no Moldovas par 62% un sagaida tādas pašas pozitīvas tendences Ukrainā.

EP deputāti arī pauž bažas par tiesu varas neatkarību Gruzijā un plašsaziņas līdzekļu plurālismu, īpaši raizējoties par tiesas prāvu par raidkompānijas "Rustavi 2" īpašniekiem. Viņi atbalsta ieceri nosūtīt ES ekspertu misiju tiesas prāvas uzraudzīšanai. Viņi arī kritizē neskaidros prokuroru un izmeklētāju iecelšanas kritērijus un neatbilstīgo spiedienu uz Gruzijas Konstitucionālās tiesas tiesnešiem, ko atzinusi arī Eiropas Padomes Venēcijas komisija.

Attiecībā uz Moldovu EP deputāti apsveic faktu, ka pēc vairāk nekā gadu ilgušas sistēmiskas politiskās nestabilitātes beidzot apstiprināta jauna Moldovas valdība. Viņi arī aicina valsts iestādes pilnībā un pamatīgi izmeklēt neseno korupcijas skandālu un viena miljarda eiro zādzību no banku sistēmas, saukt vainīgos pie atbildības.

Tāpat EP deputāti nosoda Krieviju par to, ka tā vienpusēji apturēja savu brīvās tirdzniecības nolīgumu ar Ukrainu, ieviešot stingrus tirdzniecības ierobežojumus Ukrainas eksportam uz Krieviju - brīdī, kad stājās spēkā ES un Ukrainas tirdzniecības nolīgums. Viņi pauž bažas par Ukrainas joprojām bēdīgo ekonomisko un finanšu stāvokli un atkārto vajadzību pēc ES finansiāla atbalsta.

Politiķi sagaida, ka Ukrainas vadība 2016.gada pirmajā ceturksnī izpildīs savas saistības "endēmiskās korupcijas" apkarošanas jomā, jo tā joprojām ir galvenais šķērslis valsts reformām un attīstībai.

EP deputāti arī pieminēja Nīderlandē gaidāmo referendumu par ES un Ukrainas asociācijas nolīgumu un pauž pārliecību, ka "Nīderlandes iedzīvotāji vērtēs nolīgumu pēc tā būtības, atzīstot tā konkrēto ietekmi uz ES un jo īpaši Nīderlandi".

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits