"Mums par lielu nožēlu mēs esam liecinieki šantāžas elementiem," preses konferencē apliecināja ministrs. "Mums tiek teikts - vai nu apstiprināt rezolūciju, kurā būtu ietverta 7.nodaļa [tajā ir ietvertas iespējamās sankcijas], vai arī mēs atsakāmies pagarināt novērotāju misiju," sacīja Lavrovs. "Mēs to uzskatām par absolūti kontrproduktīvu un bīstamu pieeju."
Rietumu cerības, ka Krievija varētu pārliecināt Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu atkāpties tikai tāpēc, ka Maskava ilgstoši bijusi Damaskas sabiedrotā, ir "nereālistiskas", norādīja ministrs. "Mēs esam dzirdējuši komentārus, ka "Sīrijas atrisinājuma atslēga atrodas Maskavā". Tad mums paskaidro, kad mēs par to vaicājam, - tas nozīmē, ka mums [Krievijai] ir jāpārliecina Asads atkāpties pēc paša vēlēšanās."
Tomēr viņš piebilda: "Tas vienkārši ir nereālistiski. Un tas nav jautājums par mūsu vēlmēm, mūsu simpātijām vai mūsu antipātijām." "Viņš [Asads] neatteiksies no varas. Un tas nav tāpēc, ka mēs viņu aizsargātu, bet tāpēc, ka aiz viņa stāv ļoti nozīmīga Sīrijas iedzīvotāju daļa," skaidroja ministrs.
Pagājušajā nedēļā Lavrovs tikās ar Sīrijas opozīcijas vadības pārstāvjiem, tomēr izteica tiem pārmetumus, ka viņu nostāja, pieprasot režīma maiņu, ir pārāk radikāla.
Viņš no jauna uzsvēra, ka Krievija neatbalsta Asadu kā indivīdu, bet gan Sīrijas tautas tiesības pašiem noteikt savu nākotni atbilstoši ANO sūtņa Kofi Annana izstrādātajam miera plānam. "Es atkārtošu, mēs neatbalstām Bašaru al Asadu. Mēs, tāpat kā visi citi, atbalstām Kofi Annana miera plānu," uzvēra Lavrovs.
Annana sešu punktu miera plāns paredz sākt visaptverošu Sīrijas vadītu politisku procesu, kurā tiktu izskatītas Sīrijas tautas likumīgās prasības un bažas. Lai tas notiktu, pusēm ir jāizvirza pilnvaroti sarunu vadītāji. Tāpat plānā paredzēts apturēt vardarbību, nodrošināt iespējas humānās palīdzības sniegšanai, atbrīvot pēdējā gada laikā aizturētos un no protestu plosītajām pilsētām atsaukt drošības spēkus.