Krievijas “Silīcija ielejā” plānots attīstīt piecas prioritārās nozares – enerģētiku, informācijas tehnoloģijas, telekomunikācijas, biomedicīnu un kodoltehnoloģijas.
Grandiozās ieceres galvenais mērķis ir sniegt valsts palīdzību lielākajiem Krievijas uzņēmumiem inovatīvu produktu radīšanā. Veiksmīgākie no tiem tiktu nodoti tālaikai attīstīšanai jaunajā centrā.
Tomēr kritiķi izsmējuši D.Medvedeva centienus valstī izveidot augsto tehnoloģiju centru, sakot, ka to traucēs paveikt Krievijā plaukstošā korupcija, zemie dzīves apstākļi un tiesisko garantiju trūkums. “Patiesā Kremļa iecerētās inovācijas pilsētas pievilcība slēpjas nevis tajā, ka tur tiks attīstītas labas idejas, bet kā tā pildīs Krievijas korumpēto amatpersonu kabatas,” skarbs ir opozīcijas politiķis Vladimirs Rižkovs. “Alkatīgie birokrāti jau tagad siekalojas gaidās pēc simtiem celtniecības atļauju, kas būs jāizsniedz, lai no nekā izveidotu Silīcija ieleju.”
Ar skepsi uz projektu liek noraudzīties mūsdienu Krievijas augstākās zinātnes stāvoklis, kas pamatīgu triecienu saņēma pēc Padomju Savienības sabrukuma, kad vairums “gaišāko prātu” devās darba meklējumos uz Rietumiem. Lielu atbirumu nav izdevies kompensēt.