"Es uzskatu, ka šādiem soļiem ir jābūt samierinošiem, tiem ir jāizceļ mūsu valsts humānisms," sacīja Putins.
Amnestijas rezultātā varētu tikt atbrīvoti līdz pat 100 000 cietumnieku, norādīja prezidenta konsultatīvās cilvēktiesību padomes priekšsēdētājs Mihails Fedotovs. Amnestija varētu tikt attiecināta arī uz Hodorkovski un Pussy Riot dalībniecēm. "Es uzskatu - protams, ka jā," sacīja Fedotovs, atbildot uz jautājumu, vai atbrīvotas varētu tikt arī Pussy Riot dalībnieces. "Galu galā tas nebija vardarbīgs noziegums."
Vaicāts, vai arī Hodorkovskis varētu tikt atbrīvots, Fedotovs sacīja: "Es uzskatu, ka jā."
Putins gan norādījis, ka amnestēt nevajadzētu tos, kas ir apsūdzēti vardarbībā pret amatpersonām. Tas nozīmē, ka aktīvisti, kas ir apsūdzēti par dalību 2012.gada vardarbīgajos protestos pret Putina pārvēlēšanu prezidenta amatā, paliks cietumos. "Šī amnestija tiks attiecināta tikai uz tiem, kas nav pastrādājuši smagus noziegumus un noziegumus pret varas pārstāvjiem, protams, pirmkārt, tie ir noziegumi pret tiesībsargājošo struktūru amatpersonām," sacīja Putins.
Amnestija pieskaņota Krievijas konstitūcijas 20.gadadienai, kas tiek svinēta gada beigās. "Prezidents ir pieņēmis lēmumu, ka viņš pats iesniegs amnestijas likumprojektu," sacīja Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.
Krievija ieslodzīto skaita ziņā ieņem vienu no pirmajām vietām pasaulē. Novembrī Krievijā bija 681 050 cietumnieki.
Padomju Savienībā masveida amnestija notika pēc asiņainā tirāna Staļina nāves 1953.gadā. Toreiz tiks amnestēts 1,2 miljoni cietumnieku - kā kriminālnoziedznieki, tā politieslodzītie.