"Maijā [Krievijas enerģētikas] kompānijas neeksportēs [benzīnu]. Viss apmērs tiks piegādāts iekšējam tirgum," sacīja Kudrjašovs.
Šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad apmēram 20 Krievijas reģionos iestājās benzīna deficīts tā eksporta pieauguma dēļ un premjerministrs Vladimirs Putins lika amatpersonām atrisināt šo problēmu.
Kudrjašovs sacīja, ka Krievija pērn eksportējusi apmēram trīs miljonus tonnu benzīna. Energokompānijas šonedēļ ziņoja par krasu benzīna eksporta apmēru kāpumu, jo pasaulē ir pieaugušas energoresursu cenas, bet Putins ir devis rīkojumu iegrožot degvielas cenas iekšējā tirgū.
Benzīna cenu kāpums Krievijas tirgū jau ir novedis pie izmeklēšanas un lieliem naudassodiem, kas piespriesti dažiem no Krievijas lielākajiem benzīna ražotājiem. Vairākos Krievijas galējo ziemeļu un Tālo Austrumu reģionos benzīna cenas ir pieaugušas par 30 procentiem, bet piegāžu apmērs samazinājies.
Krievijas lielākā privātā naftas kompānija "Lukoil" ceturtdien prognozēja īstermiņa benzīna cenu pieaugumu valstī par pieciem līdz septiņiem procentiem, un arī Kudrjašovs pieļāva šādu pieaugumu. Viņš kategoriski noliedza, ka valdība veiks tālāku tirgus regulēšanu, bet lika saprast, ka tuvākajos mēnešos ir gaidāmas augstākas benzīna eksporta nodevas.
"Mēs izslēdzam valsts regulējuma ieviešanu. Ir citas sviras," sacīja viceministrs, ar to norādot uz eksporta nodevu palielināšanu, lai veicinātu benzīna pārdošanu iekšējā tirgū.
Putins februārī pieprasīja, lai tiktu ierobežots, pēc viņa teiktā, spekulatīvais degvielas cenu kāpums Krievijas tirgū. Pakļaujoties premjera prasībai, naftas ražotāji bija spiesti pazemināt degvielas cenas vietējās uzpildes stacijās, taču nerimstošais naftas cenu kāpums pasaulē pamudināja viņus samazināt pārdošanas apmērus iekšējā tirgū un krasi palielināt eksportu.
2011.gada pirmajā ceturksnī Krievija eksportēja pa dzelzceļu 2,14 miljonus tonnu benzīna - par 40% vairāk nekā pērn trijos pirmajos mēnešos, savukārt piegādes vietējam tirgum saruka par 6% - līdz 6,1 miljonam tonnu. Krievijā saražotā benzīna apmērs šogad pirmajā ceturksnī sasniedza 8,815 miljonus tonnu, kas atbilda pērnā gada līmenim.