"Mēs sagaidām, ka 10.aprīlī Sīrijas valdība būs pabeigusi [karaspēka] atvilkšanu no apdzīvotiem centriem, un tad mēs sāksim 48 stundu periodu, kurā pilnībā tiks apturēta visu pušu visa veida vardarbība," žurnālistiem sacīja Favzi.
Annans pirmdien ANO Drošības padomē paziņoja, ka Sīrijas prezidents Bašars al Asads piekritis no 10.aprīļa sākt ieviest viņa piedāvāto miera plānu.
Annana plānā ietverts aicinājums izbeigt visu vardarbību, katru dienu ievērot divu stundu humāno pamieru, nodrošināt mediju piekļuvi kauju apvidiem. Plānā pausts aicinājums īstenot visaptverošu Sīrijas vadītu politisko procesu, nodrošināt demonstrāciju tiesības un atbrīvot patvaļīgi arestētos.
Savukārt Sīrijas pastāvīgais sūtnis ANO Bašars al Džafari pirmdien norādīja, ka valstis, kas apbruņo Sīrijas teroristus, tos finansē un apgādā ar komunikācijas iekārtām, cenšas panākt, lai Annana misija beigtos ar neveiksmi.
"Šīs valstis pārkāpj Sīrijas suverenitāti un pasludina tai karu, šīs valstis ir iesaistītas krīzes sarežģīšanā. Tām ir jāuzņemas atbildība un saistības attiecībā uz Annana misiju," preses konferencē Ņujorkā sacīja diplomāts.
"Saūdarābu ārlietu ministrs neslēpa savu personīgo iejaukšanos Sīrijas iekšējās lietās, atklāti aicinot apbruņot opozīciju. Vēl vairāk, viņš to uzskata par pienākumu," norādīja Džafari.
Viņš uzsvēra, ka Annana misija ir jāattiecina uz visām pusēm, arī uz Saūda Arābiju, Kataru un Turciju, kas draud pārkāpt Sīrijas suverenitāti. "Mēs sagaidām, ka Annana kungs kontaktēsies ar citām pusēm, konkrēti ar tiem, kas ir iesaistīti teroristu grupu apbruņošanā un vardarbībā," norādīja diplomāts.