Kā vēsta Libānas laikraksts Al-Akhbar, Asads uzsvēris, ka, pateicoties režīma spēkiem, nemierniekiem nav izdevies pakļaut savai kontrolei nevienu no valsts 14 provincēm. ''Nemiernieku "rotaļlaukums ir daži pierobežas rajoni pie robežas ar Turciju, Jordāniju un Libānu, kā arī dažas kabatas galvaspilsētas apkaimē, pie tām šobrīd tiek strādāts," sacījis starptautiskās sabiedrības daudz peltais Sīrijas prezidents. "Situācija galvaspilsētā ir uzlabojusies, un stratēģiski nozīmīgi rajoni, jo īpaši ceļš uz lidostu, ir droši, par spīti nemiernieku mēģinājumiem." "Ja Turcijas robeža tiktu slēgta, lai apturētu ieroču un kaujinieku kontrabandu, šī lieta būtu atrisināta vien divu nedēļu laikā," piebildis Asads.
Kopš nemieru sākuma 2011.gada martā Sīrijas režīms pārmetis Ankarai nemiernieku finansēšanu un atbalstīšanu.
Tikmēr Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs svētdien atzina, ka, vilcinot politiskās reformas, Asads pieļāvis "būtisku, iespējams, fatālu kļūdu". "Attiecībā uz politisko reformu īstenošanu prezidents Asads kļūdījās. Viņam visu vajadzēja izdarīt daudz ātrāk, iesaistot savā pusē to mērenās opozīcijas daļu, kas bija gatava sēdēt ar viņu pie viena galda. Tā ir viņa būtiska kļūda, iespējams, fatāla," intervijā telekanālam CNN sacīja premjers.
"Man šķiet, ka ar katru dienu, katru nedēļu, katru mēnesi sarūk izredzes uz viņa palikšanu. Bet es vēlreiz atkārtoju - tas ir jālemj Sīrijas tautai. Nedz Krievijai, nedz ASV, nedz kādai citai valstij," uzsvēra Medvedevs. "Es pats personīgi vairākas reizes esmu zvanījis Asadam un teicis - īstenojiet reformas, sēdieties pie sarunu galda. Vēlreiz atkārtoju, manuprāt, diemžēl, Sīrijas valdība tam nebija gatava," sacīja premjers.
Starptautiskajai sabiedrībai patlaban vissvarīgākais ir nodrošināt nacionālā izlīguma procesu, jo pretējā gadījumā vardarbība Sīrijā turpināsies. "Vai nu tas ir nacionālā izlīguma process un tas noris, to kontrolējot pasaules sabiedrībai, vai arī tas ir bezgalīgs pilsoņkarš. Trešā nav," uzsvēra Medvedevs, piebilstot, ka Krievija ir gatava piedalīties noregulējuma procesā. "Nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut situāciju, ka bruņotas rīcības rezultāta tiek "noslaucīta" pašreizējā politiskā elite," jo "tad pilsoņkarš šajā valsī turpināsies gadu desmitiem ilgi," brīdināja premjers.
Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā ar ANO datiem tajā dzīvību ir zaudējuši vairāk nekā 60 000 cilvēku. Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību centušās panākt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķējušas Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas. Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņem palīdzību no ārzemēm.
Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā - Sīrijas prezidenta Asada - gāšanu. Satraukumu par to, ka ārvalstu džihādistu klātbūtne Sīrijā var novest pie konflikta radikalizācijas, pauduši arī ANO komisijas locekļi, kas izmeklē cilvēktiesību pārkāpumus konflikta plosītajā Sīrijā.
Asads 6.janvārī nāca klajā ar vairākpakāpju plānu Sīrijas konflikta izbeigšanai, aicinot ārvalstis apturēt nemiernieku finansēšanu un solot nacionālā izlīguma konferences sarīkošanu, kam sekotu referendums par jauno konstitūciju, parlamenta vēlēšanas un jaunas valdības izveide. Tiesa, Asada politiskā atrisinājuma plāns nav izraisījis Rietumu atbalstīto Sīrijas opozīcijas grupējumu interesi, bet pašas rietumvalstis skaidrojušas, ka tas esot "atrauts no realitātes".