"NATO neveiks nekādas militārās darbības nedz Sīrijā, nedz Irānā, iekams visi politiskie līdzekļi politiska risinājuma panākšanai nebūs izmantoti," skaidroja augstā militārpersona. "Un lemšana par NATO rīcību ir visu 28 dalībvalstu ziņā," sacīja Bartelss, atbildot uz jautājumu par Sīrijas notriekto Turcijas militāro lidmašīnu. "Turcijas lidmašīnas notriekšana (..) bez brīdināja kārtējo reizi pievērsusi uzmanību šai krīzei," sacīja Bartelss.
Jāatgādina, ka Sīrija pagājušajā piektdienā notrieca turku iznīcināju F-4. Turcijas ārlietu ministrs Ahmeds Davutoglu svētdien pavēstīja, ka F-4 notriekšanas brīdī atradies starptautiskajā gaisa telpā, bet stundas ceturksni pirms tam uz īsu mirkli šķērsojis Sīrijas gaisa telpas robežu.
Turcijas iznīcinātājs no radaru ekrāniem pazuda piektdien ap plkst.12 pēc Latvijas laika. Kā noskaidrojās vēlāk, sašautais iznīcinātājs nogāzies aptuveni desmit kilometrus no Sīrijas piekrastes. Turcijas premjerministrs Redžeps Tajips Erdogans otrdien Sīriju pasludināja par apdraudējumu Turcijas drošībai. Turcijas premjerministrs otrdien arī brīdināja, ka Sīrijas radītie riski Turcijas pierobežā turpmāk tiks uzlūkoti par "draudiem un mēs tos uzskatīsim par militāru mērķi".
Savukārt, komentējot Krievijas un NATO attiecības, Bartelss uzsvēra, ka stratēģiskā partnerība starp militāro aliansi un NATO ir iespējama. "NATO nekādā ziņā nevēlas apdraudēt Krieviju, un arī NATO ballistisko raķešu aizsardzības sistēma nekādā ziņā nav domāta Krievijas apdraudēšanai," uzsvēra alianses amatpersona.