PB vadītājs minēja šos skaitļus preses konferencē pirms PB un Starptautiskā valūtas fonda (SVF) pavasara sanāksmes sākuma.
Viņš sacīja, ka Sīrijas bēgļi diez vai atgriezīsies dzimtenē, ja netiks atjaunoti mājokļi, skolas un slimnīcas.
"Mani satrauc tas, ka nebūs tās palīdzības, kādu varēja gaidīt laikā, kad naftas cena bija 100 dolāri par barelu. Parasti stiprs atbalsts tika saņemts no kaimiņiem reģionā – naftas ieguvējvalstīm, bet tagad tās pašas saskaras ar budžeta deficītu,” sacīja Kims.
Sīrijas krīze ir viens no galvenajiem jautājumiem PB un SVF pavasara sanāksmē.
Sīrijas prezidents Bašars al Asads intervijā pagājušajā mēnesī atzina, ka pilsoņkarš izmaksājis viņa valstij jau vairāk nekā 200 miljardus dolāru (176 miljardus eiro).
"Ekonomiskie postījumi un postījumi infrastruktūrai pārsniedz 200 miljardus dolāru," sacīja Asads, piebilstot, ka "ekonomiskos jautājumus iespējams nokārtot nekavējoties, tiklīdz situācija Sīrijā stabilizēsies, bet infrastruktūras atjaunošana prasīs ilgāku laiku".
Pilsoņkarš, kas Sīrijā notiek kopš 2011.gada, sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 270 000 cilvēku.