13 sīriešu vīrieši un viena sieviete nosaukuši 17 aizdomās turamos, kurus uzskata par galvenajiem atbildīgajiem Sīrijas režīma brutālās politikas īstenošanā, norādīja ECCHR.
Apsūdzēto vidū ir Sīrijas Nacionālā drošības dienesta vadošās amatpersonas, Gaisa spēku izlūkdienesta un Aizsardzības ministrijas amatpersonas un militārās policijas darbinieki.
"Man kriminālapsūdzības izvirzīšana Vācijā pašreiz ir vienīgais veids, kā cīnīties par taisnību," skaidroja viens no sūdzību iesniedzējiem 30 gadus vecais Jazads Avads, kurš apgalvo, ka mēnešiem ilgi ticis spīdzināts Sīrijas gaisa spēku izlūkdienesta telpās.
"Runa nav par mani, runa ir par visiem, kuri joprojām tiek turēti Asada spīdzināšanas cietumos," viņš piebilda.
Šapals Ibrahims, kurš pusotru gadu atradās militārajā cietumā Sīrijā, sacīja, ka vēlas "palīdzēt panākt, ka Vācijas varasiestādes izdod orderus atbildīgo personu arestam".
Vācijas tiesas ir tiesīgas izskatīt lietas, kurās nedz cietušie, nedz apsūdzētie nav Vācijas pilsoņi.
ECCHR paziņojumā teikts, ka militārais cietums netālu Damaskas kļuvis par "sinonīmu neiedomājamai spīdzināšanai, sistemātiskai degradācijai un masu nāvessodiem".
Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.
Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 320 000 cilvēku.
Ass
Lass
oskars