Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Warriors Rietumu pusfinālu pret Spurs sāk ar zaudējumu otrajā papildlaikā

Ar zaudējumu otrajā papildlaikā pirmdien NBA Rietumu konferences pusfināla sēriju pret Sanantonio Spurs uzsāka Andra Biedriņa pārstāvētā Goldensteitas Warriors komanda, kas viesos piekāpās ar 127:129.

Pirmās trīs ceturtdaļas uzvarēja Goldensteitas basketbolisti, pirms pamatlaika pēdējām 12 minūtēm esot vadībā ar rezultātu 92:80. Spurs pēdējo ceturtdaļu uzvarēja tieši ar +12, tādējādi uzvarētāju nācās noskaidrot papildlaikā. Pirmajā papildu piecminūtē tas neizdevās(115:115), bet otrajā papildlaikā nedaudz sekmīgāki bija Spurs, svinot smagu uzvaru ar 129:127. Uzvaras grozu sekundi pirms mača beigām ar tālmetienu guva Spurs argentīniešu aizsargs Manu Džinobili.

Warriors šoreiz no zaudējuma neglāba pat līdera Stīvena Karija 44 punkti un 11 rezultatīvās piespēles, bet pa 19 punktiem guva Harisons Bērnss (arī 12 atlēkušās) un Klejs Tomsons. Treneris Marks Džeksons taktiku attiecībā uz Biedriņa izmantošanu nemainīja - arī šo play-off spēli latvietis vēroja no rezervistu soliņa.

Tikmēr Spurs labā 28 punkti, 8 atlēkušās un 8 piespēles Tonijam Pārkeram, 22 punkti aizsargam Denijam Grīram, Tims Dankans atzīmējās ar 19 punktiem un 11 bumbām zem groziem, bet 16 punkti izšķirošā tālmetiena autoram Džinobili.

Tādējādi sērijā līdz četrām uzvarām Spurs izvirzījušies vadībā ar 1:0, bet nākamā spēle turpat Sanantonio notiks trešdien.

Tikmēr Austrumu konferences pusfinālā ar negaidītu uzvaru viesos sēriju sāka Čikāgas Bulls, ar 93:86 pārspējot pašreizējos čempionus Maiami Heat. Uzvarētājiem 27 punkti un 9 piespēles Neita Robinsona rēķinā, bet Heat labā 24 punkti aizvadītās sezonas līgas vērtīgākajam basketbolistam Lebronam Džeimsam. Šoreiz čempionus pievīla zemā metienu precizitāte, turklāt vēl tikai viens basketbolists punktu ailītē iekrāja divciparu skaitli - Dveins Veids pievienoja 14 punktus. Arī šajā sērijā otrais mačs trešdien turpat Maiami.