Sestdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Cēsu basketbolistes pārliecinoši uzvarējušas KK Zeljeznicar

Pārliecinošu uzvaru FIBA Eiropas kausa izcīņas spēlē ceturtdien svinēja SK Cēsis basketbolistes, kas savā laukumā ar 88:66 (38:34) pārspēja Sarajevas KK Zeljeznicar vienību.

Cēsniecēm izdevās ļoti veiksmīgs spēles sākums gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, taču neizdevās izmantot visas iespējas, lai atrautos tālāk par desmit punktiem.

Bosnietes pamazām sajuta spēles garšu. Pretinieces ir individuāli pietiekami meistarīgas spēlētājas, lai spētu izmantot Cēsu komandas kļūdas aizsardzībā, turklāt mājinieču uzbrukumu nobremzēja amerikāņu leģionāru Kroketas un Simondsas neveiksmīgā spēle.

Spēles septītajā minūtē KK Zeljeznicar pamazām arvien vairāk tuvojās rezultātā, bet 17.minūtē pēc trim veiksmīgiem tālmetieniem uz brīdi pat izvirzījās vadībā. Lūzumu apturēja Ievas Tāres enerģiskā darbība gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.

Izšķirošo lūzumu spēles gaitā cēsinieces panāca otrā puslaika vidū, kad trenerim izdevās atrast veiksmīgāko sastāvu un pretinieču līderes sāka just noguruma ietekmi. Dažu minūšu laikā iznāca panākt desmit punktu pāsvaru un pēdējās ceturtdaļas izskaņā pretinieču spēki jau bija galā.

Pēc mača Cēsu treneris pauda neapmierinātību ar soda metienu precizitāti (20/35 jeb 57%), tomēr kopumā uzsvēra, ka komandas spēle kļūst arvien labāka. Viņš arī cer, ka komandai arvien vairāk spēs palīdzēt Kroketa un Simondsa, bez kurām zem groziem bija problēmu vairāk nekā vajadzētu būt.