Ceturtdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

Krievijas basketbolistes Eiropas čempionāta finālā eksaminēs turcietes

Krievijas dāmu basketbola izlase sesto reizi pēc kārtas kvalificējusies Eiropas čempionāta finālam. Piektdien pirmajā pusfināla mačā pašreizējās Eiropas vicečempiones ar 85:53 (39:26) ļoti pārliecinoši pieveica Čehijas valstsvienību.Krievijas izlases pretinieces svētdien paredzētajā finālā būs Turcijas valstsvienība, kas dramatiskā cīņā pagarinājumā atr 68:62 (49:40, 60:60) sensacionāli uzvarēja līdzšinējās čempioņu titula īpašnieces Francijas izlasi.

Pusfinālā Krievijas basketbolistes jau spēles sākumā izvirzījās vadībā un lielāko pārsvaru pirmajā puslaikā – plus 13 – sasniedza īsi pirms lielā pārtraukuma. Trešās ceturtdaļas beigās starpība sasniedza 20 punktus (61:41), un reālu izredžu atspēlēties čehietēm nebija.Pavisam citāds bija otrā pusfināla scenārijs. Francijas basketbolistes gandrīz visa mača gaitā bija iedzinējās, taču, sākoties pēdējai minūtei, izvirzījās vadībā 60:58. Pamatlaika beigās iespējas uzvarēt bija abām komandām, taču uzvarētājas noskaidrot neizdevās. Pagarinājuma beigās Turcijas basketbolistes ieguva dažu punktu pārsvaru un guva negaidītu, bet pelnītu uzvaru.Iepriekšējos piecos Eiropas čempionātos krievietes pārmaiņus izcīnījušas zelta un sudraba medaļas. Pirms diviem gadiem Rīgā viņas finālā zaudēja Francijas basketbolistēm. Turcijas dāmu izlase Eiropas čempionātu finālos līdz šim nebija spēlējusi.Jau ziņots, ka Latvijas valstsvienības pretinieces sestdien paredzētajā spēlē par septīto vietu būs Lietuvas basketbolistes.