Svētdiena, 12. maijs
Valija, Ina, Ināra, Inārs

Nadals piekto reizi triumfē Francijas čempionātā

Rafaels Nadals piekto reizi kļuvis par Francijas atklātā tenisa čempionāta uzvarētāju. Svētdien finālā viņš divu stundu un 18 minūšu laikā pārspēja Robinu Sēderlingu no Zviedrijas – 6:4, 6:2, 6:4. Nadals ne tikai pēc viena gada pārtraukuma atguva čempiona titulu, bet arī atgriezies pasaules ranga līdera godā.

Spāņu tenisa zvaigznei šī bija septītā uzvara Grand Slam turnīros. Francijas čempionātos viņš aizvadījis 39 spēles un piedzīvojis tikai vienu zaudējumu – pērn astotdaļfinālā tieši pret Sēderlingu. Šogad Nadals uzvarējis arī visos trijos Masters sērijas turnīros uz māla seguma.Finālmača pirmā seta piektajā geimā Nadalam izdevās vinnēt Sēderlinga servi (3:2). Devītajā geimā turnīrā ar piekto numuru izliktais zviedrs atspēlēja trīs setbumbas, taču nākamajā ar ceturto Rafa pabeidza 55 minūtes ilgušo setu savā labā.Otrā seta sākumā Sēderlings uz brīdi it kā pārņēma iniciatīvu – vinnēja pirmajā geimā un nopelnīja četras breikbumbas otrajā, taču tās nespēja izmantot, un ļāva titulētajam sāncensim atgūties. Īsti “nestrādāja” Robina spēcīgākais ierocis serve, toties Nadals spēlēja gandrīz bez kļūdām un vinnēja četrus geimus pēc kārtas.Trešajā setā Sēderlings brīžam izrādīja cienīgu pretestību, bet brīžam šķita jau samierinājies ar zaudējumu un nekādi nespēja lauzt spēles gaitu. Izšķirošais izrādījās jau seta sākuma, kad Nadals ceturto reizi spēlē vinnēja zviedra servētajā geimā, un pabeidzis cīņu ar pirmo mačbumbu, kārtējo reizi apstiprināja “māla karaļa” titulu.Nadals un Sēderlings savā starpā līdz šim bija tikušies piecas reizes, no kurām trijās bija uzvarējis spāņu tenisists. Kā zināms, šogad Sēderlings ceturtdaļfinālā revanšējās Rodžeram Federeram par zaudējumu pagājušā gada French Openm finālā un pārtrauca viņa rekordsēriju – 23 Grand Slam turnīru pusfināli pēc kārtas.