Svētdiena, 12. maijs
Valija, Ina, Ināra, Inārs

Rafaels Nadals izcīna sesto Francijas čempiona titulu

Rafaels Nadals sesto reizi kļuvis par Francijas atklātā tenisa čempionāta uzvarētāju, atkārtojot leģendārajam Bjernam Borgam piederošo rekordu. Svētdien finālā viņš ar 7:5, 7:6 (7:3), 5:7, 6:1 uzvarēja šveicieti Rodžeru Federeru. Spānijas tenisists ne vien kļuva par desmitkārtējo Grand Slam turnīru čempionu, bet arī nosargāja pasaules ranga līdera godu, ko neveiksmes gadījumā būtu zaudējis Novakam Džokovičam.

Šī abiem izcilajiem tenisistiem bija 25.savstarpējā spēle – līdzšinējā bilance bija 16:8 Nadala labā. Grand Slam turnīru finālos viņi bija tikušies septiņas reizes, no kurām 25 gadus vecais Nadals bija uzvarējis piecās, tajā skaitā trīskārt Parīzē (2006.-2008.g.).Spēli ar trim uzvarētiem geimiem pēc kārtas sāka Federers. Pirmā seta septītajā geimā šveicietim bija pirmā setbumba (5:2), taču Nadals to ne tikai atspēlēja, bet vinnēja gan šo, gan nākamos četrus geimus.Otrā seta sākumā Rafa ofensīvu turpināja un vēlreiz uzvarēja Federera servi. Rodžeram izdevās pārtraukt krīzi un pēc ilgas cīņas astotajā geimā atspēlēt “breiku” (4:4), taču jau nākamajā viņš vēlreiz zaudēja savu servi. Kad rezultāts bija 5:4, 40:40 Nadala labā, piepildījās bēdīgās prognozes par iespējamo lietu, un maču uz neilgu nācās pārtraukt (tas notika pirmo reizi šāgada čempionātā).Piespiedu pauze it kā nāca par labu Federeram. Atspēlējis vairākas setbumbas, viņš panāca izlīdzinājumu un “sausā” vinnēja 11.geimu. Tomēr taibreikā virsroku guva Nadals.Trešā seta sākumā abi tenisisti diezgan raiti krāja punktus ar savām servēm. Sestajā geimā Federers savu zaudēja (2:4), taču jau nākamajā Šveices tenisists sāncensim neļāva gūt ne punkta un revanšējās, bet 11.geimā veica vēl vienu “breiku” un vinnēja setu.Ceturtā seta pašā sākumā Federeram neizdevās realizēt trīs “breikbumbas”. Toties Nadals līdzīgā situācijā savu iespēju izmantoja, izvirzījās vadībā 3:1, vinnēja arī nākamos trīs geimus un pabeidza nepilnas četras stundas ilgušo cīņu ar savu 45.uzvaru Francijas tenisa čempionāta 46 spēlēs.