Otrdiena, 9. jūlijs
Asna, Asne, Zaiga

Barcelona un Manchester United futbolisti iekļūst Čempionu līgas pusfinālā

Barcelona un Manchester United klubi kā pirmie kvalificējušies Eiropas Čempionu līgas pusfinālam. Barselonieši divu spēļu summā pārspēja Doņeckas Šahtar (5:1, 1:0), bet mančestrieši Anglijas premjerlīgas komandu principiālajā duelī uzvarēja Londonas Chelsea futbolistus (1:0, 2:1).Chelsea futbolisti spēli Old Trafford stadionā iesāka diezgan apņēmīgi un pirmajās 20 minūtēs vairākkārt apdraudēja mājinieku vārtus ar patāliem, lai gan ne pārāk bīstamiem sitieniem.

Puslaika vidū inciatīvu pārņēma Manchester United komanda, un 27.minūtē Havjērs Ernandess ieraidīja bumbu vārtos – tiesa, līnijtiesnesis bija fiksējis aizmugures stāvokli.Toties divas minūtes līdz pārtraukumam mājinieki izvirzījās vadībā. Pēc Gisa piespēles gar vārtiem Ernandesam atlika tikai pielikt kāju bumbai – 1:0.70.minūtē otro brīdinājumu un sarkano kartīti nopelnīja Ramiress, atstājot Chelsea mazākumā, taču septiņas minūtes vēlāk Didjē Drogbā pretuzbrukumā izlīdzināja rezultātu mačā. Nepagāja pat minūte, kad Dži Sun Parks, vēlreiz asistējot Gigsam, trieca bumbu viesu vārtu apakšējā stūrī. – 2:1 MU labā.Diezgan līdzīgs scenārijs bija arī atbildes spēlei Doņeckā. Par spīti bezcerīgajai situācijai pēc pirmās spēles (1:5) Šahtar futbolisti savu līdzjutēju priekšā cīnījās bez nolemtības sajūtas un pirmie izveidoja divas vārtu gūšanas situācijas. Taču pirmā puslaika otrajā pusē pārsvars piederēja barseloniešiem. Divreiz Lionels Mesi savas iespējas neizmantoja, bet trešo realizēja, gūstot savus devītos vārtus šīs sezonas Čempionu līgā un četrdesmit astotos, rēķinot visus turnīrus.Otrajā puslaikā komandām bija aptuveni vienāds skaits reālu vārtu gūšanas iespēju, taču azarta to realizācijai, ņemot vērā rezultātu, abiem klubiem manāmi pietrūka.Pusfinālos 26./27.aprīlī un 3./4.maijā Man.United tiksies ar pāra Inter – Schalke uzvarētājiem, bet Barcelona – ar Madrides Real vai Tottenham Hotspur futbolistiem. Abos atlikušās ceturtdaļfināla spēles notiks trešdien.

UEFA Čempionu līga

Ceturtdaļfināla atbildes spēles

Šahtar – Barcelona 0:1 (0:1). Mesi (43.).
Divu spēļu summā 1:6.

Manchester United – Chelsea 2:1 (1:0). Ernandess (43.), Parks (77.) – Drogbā (77.)
Divu spēļu summā 3:1.