Otrdiena, 9. jūlijs
Asna, Asne, Zaiga

Barcelona un Šahtar futbolisti iekļūst Čempionu līgas ceturtdaļfinālā

Barcelona un Doņeckas Šahtar klubu futbolisti kļuvuši par pirmajiem diviem UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālistiem. Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā barselonieši divu spēļu summā ar 4:2 (1:2, 3:1) pārspēja Londonas Arsenal, bet “ogļrači” divreiz pieveica AS Roma komandu (3:2, 3:0).Atbildes spēle Barselonā aizritēja ar milzīgu mājinieku teritoriālo pārsvaru, tomēr līdz reālam vārtu gūšanas momentam barseloniešiem ilgu laiku nonākt nekādi neizdevās.

Ritēja jau pirmā puslaika kompensācijas laiks, kad Barcelona spožākā zvaigzne Lionels Mesi veikli apstrādāja bumbu sāncenšu soda laukumā un izvirzīja savu komandu vadībā.Pēc pārtraukuma Arsenal futbolisti vienā no retajiem uzbrukumiem panāca izlīdzinājumu. Pēc stūra sitiena izspēlēs Serhio Busketss ar galvu ieraidīja bumbu savos vārtos, un angļu klubs atguva pārsvaru divu spēļu summā.Taču otrā puslaika vidū – drīz pēc tam, kad viesi pēc van Persija noraidījuma nonāca skaitliskā mazākumā – dažu minūšu laikā Barcelona futbolisti atguva pārsvaru. Vispirms lielisku saspēli ar Injestu un Vilju viesu soda laukumā ar precīzu sitienu pabeidza Šavi, bet jau divas minūtes vēlāk Mesi realizēja 11 metru soda sitienu – 3:1.Pamatlaika izskaņā barselonieši ar lielām grūtībām nosargāja savus vārtus neskartus pēc ļoti bīstama pretuzbrukuma, taču šī arī bija vienīgā reāla Arsenal iespēja apdraudēt Barcelona uzvaru. Zīmīgi, ka visa mača laikā Arsenal futbolisti pa mājinieku vārtiem paši neizdarīja nevienu sitienu.Otrajā otrdienas ceturtdaļfināla spēlē Doņeckas Šahtar pirmā puslaika vidū pirmajā spēlē panākto pārsvaru palielināja pēc Tomaša Hibšmana precīzā raidījuma. Turklāt desmit minūtes vēlāk AS Roma futbolisti nerealizēja 11 metru soda sitienu, bet vēlāk pēc Meksesa noraidījuma arī nonāca skaitliskā mazākumā. Otrajā puslaikā laukuma saimnieki uzvaru nostiprināja ar vēl diviem vārtiem.Trešdien notiks abas pārējās Čempionu līgas astotdaļfināla atbildes spēles Tottenham – AC Milan un Schalke – Valencia.