Otrdiena, 9. jūlijs
Asna, Asne, Zaiga

Mesi nodrošina Barcelona uzvaru pār Madrides Real Čempionu līgas pusfināla pirmajā spēlē

Principiālo sāncenšu duelī UEFA Čempionu līgas pusfināla pirmajā spēlē Madrides Real futbolisti trešdien savā laukumā ar 0:2 (0:0) zaudēja Barcelona komandai, kuras labā abus vārtus guva argentīniešu superzvaigzne Lionels Mesi. Atbildes spēle paredzēta 3.maijā Barselonā.Nesamierināmo pretinieku pirmā cīņa šāgada Eiropas klubu prestižākajā turnīrā notika nedēļu pēc Real uzvaras pār Barcelona Spānijas kausa izcīņas finālā un kopumā lika vilties no kārtējā El Clasico daudz gaidījušajiem.

Ne visai aizraujošā pirmā puslaika lielākajā daļā iniciatīva piederēja Barcelona futbolistiem, taču Ksavi sitiens puslaika vidū, ko atvairīja Kasiljass, bija viņu vienīgā reālā iespēja gūt vārtus. Pēdējās 15 minūtēs aktīvāki jau bija laukuma saimnieki. Vairākas standartsituācijas soda laukuma tuvumā palika neizmantotas, bet kompensācijas laikā viesu vārtsarga Valdesa modrību ar tālsitienu no gandrīz 30 metriem pārbaudīja Ronaldu.Pārtraukumā pa ceļam uz ģērbtuvēm abu komandu spēlētāju vidū izcēlās grūstīšanās, kuras rezultātā aktīvākais no strīdniekiem Barcelona rezerves vārtsargs Hosē Pinto, pat nespēlējot, nopelnīja sarkano kartīti (spēli barselonieši gan varēja tupināt 11 vīru sastāvā).Nervozā un brīžam diezgan rupjā cīņa turpinājumu guva 61.minūtē, kad strīdīgā situācijā noraidījumu izpelnījās Madrides kluba aizsargs Pepe – viņš līdz ar to būs spiests izlaist atbildes maču. Bet brīdi vēlāk no Real soliņa prom tika aizraidīts pārāk aktīvi protestējušais mājinieku treneris Žozē Mourinju.Kopš šī brīža spēlē pilnībā dominēja viesi. 68.minūtē labākā iespēja spēlē atklāt rezultātu bija Dāvidam Viljaam, taču viņa sitienu teicamā stilā atvairīja Kasiljass, bet atsisto bumbu Ksavi raidīja pāri vārtiem.Toties pēdējās 15 minūtēs pasaules labākā futbolista reputāciju pilnā mērā attaisnoja Lionels Mesi. 14 minūtes līdz beigām viņš prasmīgi atsaucās uz partnera Afelaja piespēli. Bet 87.minūtē izcilā stilā vienatnē apspēlēja visu Real komandas aizsargu līniju un otrreiz ieraidīja bumbu laukuma saimnieku vārtos – 2:0.Šīs sezonas Čempionu līgas turnīrā Mesi Barcelona rindās guvis 11 vārtus, bet visos turnīros kopā – jau 52!Kā zināms, otrā pusfināla pirmajā spēlē Manchester United pirmajā mačā viesos ar 2:0 pieveica Gelzenkirhenes Schalke vienību.