Trešdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

Dinamo zaudē septīto maču pēc kārtas; pietuvojas kluba antirekordam

Septīto zaudējumu pēc kārtas KHL regulārajā čempionātā trešdien Novosibirskā piedzīvoja Rīgas Dinamo, ar rezultātu 0:2 piekāpjoties Artūra Kuldas pārstāvētajai Sibirj komandai. Arta Ābola vadībā 25 spēlēs šī bija otrā reize, kad rīdzinieki neprata pārspēt pretinieku vārtsargu, bet sezonā kopumā ceturtā.

Vārtus visu spēli sargāja Kristers Gudļevskis, kuram atvairīti 23 no 25 metieniem; abus vārtus viņš ar 30 sekunžu intervālu zaudēja 2.perioda sākumā. Neveiksme neļāva atkāpties no pēdējās vietas Rietumu konferencē, turklāt klubs pietuvojies savam antirekordam – astoņiem zaudējumiem pēc kārtas.

Maču abas vienības uzsāka piesardzīgi, pirmajās piecās minūtēs ar bīstamiem uzbrukumiem neizceļoties. Pēc spēlētām četrām minūtēm un 24 sekundēm noraidījumu uz divām minūtēm nopelnīja rīdzinieku uzbrucējs Andris Džeriņš, taču Novosibirskas hokejistiem to izmantot neizdevās. Nākamajās trešdaļas minūtēs ļoti daudz darba vārtos bija Gudļevskim, bet spēlētājs ar Sibirj komandas hokejistu metieniem prata tikt galā.

Spēles 14.minūtē iespēja spēlēt vairākumā bija arī viesiem no Rīgas, jo noraidījumu par turēšanu ar rokām izpelnījās Valērijs Kņazevs. Vairākuma izspēlē ar bīstamiem metieniem izcēlās vienības kapteinis Mārtiņš Karsums un Miks Indrašis, taču mājiniku vienības vārtsargs Džefs Glāss spēja tos atvairīt. Trešdaļas pēdējā minūtē atkal vairākus bīstamus metienus veica Sibirj spēlētāji, taču Gudļevskis palika nepārspēts.

2.trešdaļa

Otro trešdaļu ļoti neveiksmīgi sāka Dinamo komanda, 30 sekunžu laikā zaudējot divus vārtus. Vispirms Gudļevski no pretinieku aizsardzības zonas vidus pārspēja Kutuzovs, bet pusminūti vēlāk ar precīzu metienu augšējā vārtu stūrī rezultāta pārsvaru dubultoja Zaicevs. Uzreiz pēc šī vārtu zaudējuma Rīgas komandas galvenā trenera amata pienākumu izpildītājs Artis Ābols pieprasīja pusminūtes pārtraukumu. Arī pēc šī soļa spēles raksturs nemainījās, bet trešdaļas septītajā minūtē otro reizi mačā uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Džeriņš. Viena vīru pārsvaru Sibirj hokejisti nespēja izmantot, bet aptuveni minūti vēlāk viņiem radās vēl viena iespēja. Šoreiz par sitienu pretiniekam ar nūju mača tiesneši sodīja Jēkabu Rēdlihu.

Mazākuma laikā ļoti sekmīgi un organizēti darbojās Dinamo vienības laukuma spēlētāji, neļaujot mājiniekiem gūt vārtus. Neilgi pēc Jēkaba Rēdliha atgriešanās laukumā, iespēja spēlēt vairākumā bija arī rīdziniekiem. Rīgas kluba hokejisti izdarīja vairākus metienus par Sibirj vārtiem , taču samazināt rezultāta starpību nespēja un otrajā pārtraukumā devās ar divu precīzu metienu deficītu.

3.trešdaļa

Lieliska iespēja samazināt rezultāta starpību jau paša trešās trešdaļas sākumā bija Dinamo uzbrucējam Gunāram Skvorcovam. Viņu neatļauti kavēja Sibirj hokejists Konstantins Aleksējevs, un mača soģi par izdarīto pārkāpumu nolēma nozīmēt soda metienu uz mājinieku komandas vārtiem. Tā izpildes laikā Skvorcovam izdevās ar māņu kustībām samulsināt Glāsu, taču metiena izpildes beigu fāzē uzbrucējs saminstinājās un vārtus neguva. Trešdaļas ceturtajā minūtē vēl viena izdevība spēlēt vairākumā bija Dinamo, taču tā atkal palika neizmantota.

Trešdaļas vidū abpusēju noraidījumu par rupjību saņēma Roberts Bukarts un Aleksējevs. Arī šāds notikumu pavērsiens mača raksturu mainīt nespēja, kaut atsevišķus bīstamus momentus izveidoja gan Džeriņš, gan Gints Meija. Vārtus neviena no komandām vairs neguva un Dinamo piekāpās ar 0:2.

Līdz ar šo neveiksmi Dinamo nonākuši viena zaudējuma attālumā no komandas antirekorda atkārtojuma. Pašā pirmajā KHL sezonā (2009./2009.) Rīgas klubs laikā no 23.oktobra līdz 24.novembrim pamanījās zaudēt pat astoņos mačos pēc kārtas, četros no tiem negūstot nevienus vārtus. Savukārt pagājušajā sezonā Pekas Rautakallio vadībā piedzīvoti seši zaudējumi (21.09 – 7.10), kas līdz šim bija otra garākā neveiksmju sērija.

Ar  46 punktiem 49 spēlēs Dinamo saglabā pēdējo, 14.vietu Rietumu konferencē. Šodien pie punktiem netika arī Maskavas Spartak, kuri apsteidz rīdziniekus par diviem punktiem. Savukārt Sibirj pārtrauca trīs zaudējumu sēriju un ar 76 punktiem 48 mačos saglabā 7.pozīciju Austrumos.

Nākošo maču Dinamo aizvadīs tikai 13.februārī, kad savā laukumā pret Prāgas Lev sāks regulāro sezonu noslēdzošo trīs mājas spēļu sēriju. Pēc tam komanda startēs Cerību kausa izcīņā, kas domāts Gagarina kausa izcīņā neiekļuvušajām vienībām. Laikā no 7.-10.februārim Arēnā Rīga Latvijas izlase cīnīsies par vienīgo ceļazīmi uz Soču olimpisko hokeja turnīru, valstsvienībā spēlēs arī daļa Dinamo komandas.

Treneri šīs dienas mačam pieteica septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus, un no izbraukumā līdzi paņemtajiem hokejistiem pieteikumā netika iekļauti Telkvists, Galviņš un Žirū. Vārtos spēli pirmo reizi sezonā sāka Kristers Gudļevskis.